Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk Aizkraukles novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs

Aizkrauklē, Lāčplēša ielā 1, pirmajā stāvā, darbu uzsācis Aizkraukles novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (KAC), kas testa režīmā strādāja jau pagājušajā nedēļā, Aizkraukles novada iedzīvotājiem sniedzot pašvaldības piedāvātos pakalpojumus.

No 31. oktobra centrā darbu sāks arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un no 1. novembra — Valsts zemes dienesta darbinieki, pieņems Valsts darba inspekcijas pārstāvis. Aizkraukles novada pašvaldības pakalpojumus varēs izmantot tikai vietējie novada iedzīvotāji, savukārt valsts pakalpojumus — arī klienti no citiem novadiem. 

Ieguvums ir tas, ka vienviet varēs saņemt pašvaldības un dažādu valsts iestāžu pakalpojumus. Īpaši ērti tas būs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā skaitā ratiņkrēslos, jo ieejas mezglā ir ierīkotas automātiskās durvis. Ērti būs arī māmiņām ar ratiņiem. Daža jaunā māmiņa jau izmantojusi iespēju savu mazuli pieteikt rindā bērnudārzā.
 
Klientu zālē ir rindu vadības iekārta — lai izmantotu pakalpojumus, vispirms jāsaņem numuriņš.

KAC strādās pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17 un piektdienās no pulksten 8 līdz 15. Valsts iestāžu darbiniekiem būs savs pieņemšanas laiks, informācija par to ievietota Aizkraukles novada pašvaldības mājaslapā, kā arī to varēs gūt šo iestāžu mājaslapās.

VID klientus uzklausīs trīsreiz nedēļā — pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās. Valsts zemes dienests  klientus pieņems piecas dienas nedēļā, bet Valsts darba inspekcija — divreiz mēnesī.

Par KAC vadītāju Aizkraukles novada dome iecēla līdzšinējo kancelejas darbinieci Lauru Mikulovu, klientus apkalpo arī KAC speciāliste Baiba Rušiņa.

Laura Mikulova stāsta, ka trīspusējie sadarbības līgumi starp valsts iestādēm, pašvaldību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju noslēgti 12 gadiem.  Šādi vienotie klientu apkalpošanas centri ar valsts atbalstu tiek ierīkoti arī citviet Latvijā.   


Informāciju un konsultācijas var saņemt:
    vēršoties personīgi Lāčplēša ielā 1, Aizkrauklē;
    zvanot 65133925 vai 65133934;
    sūtot elektronisko pastu uz dome@aizkraukle.lv vai aizkraukle@pakalpojumucentri.lv (par valsts iestāžu pakalpojumiem).
 

Novadu ziņas