Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daugavā pie Ķeguma HES pazeminās ūdenslīmeni

No 1. līdz 31. jūlijam Ķeguma hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē pazeminās ūdenslīmeni, lai veiktu HES hidrotehnisko būvju remontdarbus ūdenslīmeņa mainīgajā zonā.

Plānots, ka jūlijā vienlaikus veiks Ķeguma HES kreisā krasta dambja otrās kārtas remontdarbus, kā arī nomainīs ūdens pārgāznes aizvaru. Tāpat atjaunošanas darbi paredz apauguma notīrīšanu, grunts aizsprosta nostiprinājuma izbūvi no laukakmeņiem, papildu stiegrojuma montāžu un betonēšanu. Darbu veikšanai ūdenslīmeni pazeminās līdz augstuma atzīmei 30,40 metru virs jūras līmeņa, kas ir par 0,85 metriem zemāk nekā ierastais ūdenslīmenis — 31,25 metri virs jūras līmeņa. Ūdenslīmeņa pazemināšana Ķeguma HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski atbilstoši Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izsniegtās Ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumiem. Iedzīvotāji un uzņēmēji ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu var izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei, kā arī pludmales zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Novadu ziņas