Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāte Indra Vīksna noliek mandātu; par Aizkraukles novada domes deputātu kļūst Nils Mosejonoks

Aizkraukles novada dome nolēma izbeigt Indras Vīksnas (“Vidzemes partija”) deputātes pilnvaras, jo tāda ir viņas vēlme. Par to domē saņemts viņas iesniegums.

Indra Vīksna “Staburagam” sacīja, ka deputātes mandātu nolikusi personisku iemeslu  dēļ, bet sīkāk komentēt nevēlējās. Viņa par šī sasaukuma deputāti kļuva pēc tam, kad savu mandātu nolika deputāts Ēriks Vizulis.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums: “Žēl, ka Indra nolikusi mandātu, tomēr jārespektē šis viņas izsvērtais solis. Indra bija sirdsapziņas deputāte, vienmēr izteica savu viedokli, asi reaģēja uz daudzām lietām, kas skar novada dzīvi, nebija vienaldzīga pret novadā notiekošo. Liels paldies viņai par šajā periodā ieguldīto darbu!”

Aizkraukles novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Biruta Škutāne deputātus informēja, ka sarakstā nākamie “Vidzemes partijas” kandidāti ir Māris Pavlovs un Ināra Gaile, taču viņi no piedāvājuma kļūst par deputātu atteikušies. Tādēļ uzrunāts nākamais kandidāts Nils Mosejonoks, kurš piekritis. Deputāta statusā viņu apstiprināja šīsnedēļas domes sēdē.

Nils “Vidzemes partijas” Aizkraukles sarakstā ir visjaunākais deputāts — kad 2013. gadā notika iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas, viņam bija 19 gadu un tikko pabeigta Aizkraukles novada ģimnāzija. Tagad viņam ir 22 gadi, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē iegūts bakalaura grāds vēsturē. Viņš strādā Latvijas Okupācijas muzejā un ir “Iespējamās misijas skolotājs” Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā.

“Kad domes priekšsēdētājs Leons Līdums man zvanīja, man pat prātā neienāca, ka viņš runās par domes lietām un ka varētu pienākt mana deputāta kārta, jo sarakstā biju patālu, tādēļ piedāvājums kļūt par deputātu bija liels pārsteigums,” stāsta Nils. “Piedāvājumu pieņēmu, jo, lai gan līdz nākamajām vēlēšanās atlicis tikai pusgads, domes darba pieredze katru dienu nav iegūstama, bet es gribu iegūt izpratni par deputātu darbu un dot savas zināšanas un pieredzi, ja vien tāda būs vajadzīga. Darbu Pārgaujas ģimnāzijā tas netraucēs, jo ceturtdienās, kad notiek domes sēdes, man skolā nav jābūt.”

Novadu ziņas