Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dievkalpojums reizi gadā

Biedrības “Ērberģietes” dāmas sakopušas Kankaļu baznīcas apkaimi. Šajā baznīcā dievkalpojums notiek tikai reizi gadā — pirms Jāņiem.

Mazzalviete Žanna Miezīte stāsta, ka “Ērberģietes” ar Eiropas struktūrfondu atbalstu veido virtuālo enciklopēdiju un reklāmas bukletus "Tūrisma objekti Mazzalves pagastā", reizē arī sakārto dažus vēstures, kultūras un dabas objektus. Kankaļu baznīca ir viens no tiem.

— Baznīcas draudzē ir tikai dažas gados vecas sievietes, — saka Miezītes kundze. — Sakopt baznīcas apkaimi vairs nav viņu spēkos. Tomēr šī baznīca ir Eiropas nozīmes koka arhitektūras piemineklis. Talkas organizēšanas iniciatore ir Astra Saveļjeva. Pēc viņas iniciatīvas pagastā paveikts ne viens vien labs darbs.

Svētdien Kankaļu kapos, kas ir turpat pie baznīcas, notiks kapusvētki. Atbrauks cilvēki, kuru tuvinieki te apglabāti. Notiks arī gadā vienīgais dievkalpojums.

FAKTS

Kankaļu baznīcas koka ēka celta ap 1870. gadu un pēc tam paplašināta. Dievnamā ir altārglezna "Sv. Jānis Kristītājs".  

Novadu ziņas