Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Draudzes svētki Skrīveros — Jaunavas Marijas- Miera karalienes Romas katoļu baznīca atzīmēja iesvētīšanas 15. gadadienu.

Skrīveru Jaunavas Marijas- Miera karalienes Romas katoļu baznīca atzīmēja iesvētīšanas 15. gadadienu. Jubilejas Svēto misi celebrēja Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Z. Stankevičs sveica skrīveriešus jubilejā un mudināja būt Dieva cilvēkiem par 100 procentiem. “Aicinu atdot Dievam pienākušos godu — laiku, sirdi, naudu, dzīvi, domas, pašus. Dievs nevēlas neko mazāku. Viņš vēlas mūs visus. Tikai ar šo nosacījumu viņš var darīt mūs laimīgus.”


Liepājas bīskaps Viktors Stulpins, kurš 14 gadus kalpoja Skrīveros un kura laikā dievnams tapa, bet pienākumu dēļ nevarēja būt svētkos, skrīveriešus sveica vēstulē. “Dievnams katrai draudzei ir būtisks kā kopienas veidošanās vieta, kā kopīgas lūgšanas vieta. Gribu novēlēt, lai svinības ļauj atskatīties ne tikai uz to, kā tas bija pirms 15 gadiem, bet lai tās vēl vairāk vieno kopīgā lūgšanā un kalpošanā viens otram. (..) Lai Dievs dod, ka dievnams pastāvētu ilgi un tajā būtu ticīgie, kas kopā lūdzas,” rakstīja V. Stulpins.


Pirms tika uzcelta katoļu baznīca Skrīveros, ticīgie reizi mēnesī pulcējās kopīgai lūgšanai kultūras namā, svētdienās ar kuģīti cēlās pāri Daugavai uz Jaunjelgavas dievnamu vai mēroja ceļu uz Ogri, Lielvārdi, Koknesi. Jau toreiz daudziem bija skaidrs, ka vietā, kur izveidojusies draudze, dievnamam jābūt, tas ir tikai laika jautājums.


Visu rakstu lasiet "Staburaga" 29. septembra numurā.

Novadu ziņas