Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīve bez rokām. Ar spēku

Laikraksta “Diena” un telekompānijas “TV3” rīkotajā pasākumā “Latvijas lepnums” Gatis Caunītis (28) no Bebriem ieguva apbalvojumu nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”.

Gatis Caunītis sešu gadu vecumā ielīda nenoslēgtā transformatora skapī un zaudēja rokas. Tā bija viņa otrā piedzimšana dzīvei. Pieaugot viņam nācās pārliecināt gan sevi, gan citus, ka cilvēkam bez rokām nav jāsēž mājas. Durvis ir vaļā, tu vari iet, pats darīt — saka Gatis, kurš sevi pieņēmis kā līdzvērtīgu sabiedrības daļu un nu vēlas, lai tā pieņem arī viņu un citus ar invaliditāti.  Jebkuram ir tiesības dzīvot pilnvērtīgu un neatkarīgu dzīvi — viņš teic. Jau pierādījis, ka var iegūt izglītību, vadīt automašīnu, slēpot un skriet pusmaratonu. “Dzīvot, kā vēlas, var jebkurš!” saka jaunietis un cer, ka nākotnē valstī likumi būs sakārtoti tā, ka cilvēkiem ar invaliditāti dzīve būs vieglāka. “Es tam ticu, tāpēc lobēju cilvēktiesības,” saka puisis. 

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 28. decembra numurā.


Novadu ziņas