Ēnu dienā Aizkrauklē paraugdemonstrējumus vēro vairāki simti skolēnu

Ēnu dienā, 15. februārī, no pulksten 11 līdz 14 pie Aizkraukles pilsētas kultūras nama skolēniem bija iespēja iepazīt dažādu dienestu darbu.

Varēja vērot paraugdemonstrējumus Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts policijas sniegumā. Skolēniem par to bija liela interese.

Valsts policijas, Zemessardzes un glābšanas dienestu pārstāvji paraugdemonstrējumos uzskatāmi  parādīja, kā notiek šo dienestu sazināšanās un kopīgs saskaņots darbs cilvēku glābšanā. Pēc scenārija inkasācijas automašīnai uzbruka bruņots laupītājs, sašāva inkasatoru galvā, nolaupīja naudu un aizbēga. Ieradās policisti un zemessargi, kas apsargāja teritoriju, pēc tam "ātrās" palīdzības automašīna un ugunsdzēsēji glābēji. Kad inkasators bija izglābts un aizvests uz ārstniecības iestādi, policijas darbinieki ar dienesta suni noķēra un aizturēja laupītāju.

Papildus tam kinologs ar suni, sadarbojoties ar policistiem, demonstrēja, kā noziedznieku aiztur automašīnā sēdošu likumpārkāpēju.

Savukārt ugunsdzēsēji glābēji  demonstrēja, kā ar instrumentiem palīdz  glābt cilvēkus no avarējušas automašīnas.

Kultūras nama telpās bija iespēja uzzināt vairāk par šo dienestu darba ikdienu.

Noslēgumā visi Ēnu dienas dalībnieki cienājās ar lauku virtuvē izvārīto putru, kuru bija sarūpējuši zemessargi. 

Šāds pasākums Aizkrauklē notika pirmo reizi.

Novadu ziņas