Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Filmas kadri top arī Pļaviņās, Aizkrauklē un Jaunjelgavā

Režisors Dāvis Sīmanis sācis darbu pie jaunās spēlfilmas “Gads pirms kara” uzņemšanas. Vairāki filmas kadri tapuši Pļaviņās, Aizkrauklē un Jaunjelgavā.

Filma ir vēsturisks trilleris, un tās centrā ir jauns cilvēks Pēteris Mālderis, saukts arī par Peter the Painter, kura mītiskajā personībā savijušās 20. gadsimta radikālākās pretrunas.

Dāvis Sīmanis “Staburagam” pastāstīja, ka šī puse jau iepriekš iepazīta, jo kādās lauku mājās pie Jaunjelgavas tapa kadri vienai no simtgades filmām “Tēvs Nakts”. Noskatītas arī citas piemērotas vietas, atbilstošas filmas tēmai un stilistikai.

— Mūsu galvenais operators Andrejs Rudzāts ir aizkrauklietis, un arī viņam ir savs redzējums par to. Aizkraukles pilskalns patiesi ir unikāla vieta ar īpatnēju formu. Arī Pļaviņās šķembu ražotne ar atsiju kalniem un laukumiem ir izcila, kur veidot arktiskas ziemas ainas. Uzņēmuma vadība bija ļoti ieinteresēta un atsaucīga mūsu filmēšanas grupai, gandarīta, ka šo vietu var izmantot arī kino vajadzībām. Savukārt Jaunjelgavas ebreju kapi ar savu apjomīgumu un sakārtotību ir nozīmīgi visas Latvijas kontekstā. Labas vietas un iespējas filmēšanai, lai radītu vajadzīgo vēsturisko elpu. Visas ieceres izdevās ar visām izvēlētajām vietām un cilvēku atsaucību. Nepievīla arī laika apstākļi, lai gan nedaudz patraucēja atkusnis, — pastāstīja Dāvis Sīmanis.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 8. februāra numurā.

Novadu ziņas