Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ideju darbnīcā spriež par Sunākstes mācītājmuižas parka attīstību

Sestdien Sunākstes saieta namā tikās cilvēki, kuriem rūp Sunākstes mācītājmuižas parka nākotne. Pasākuma iniciatori ir nesen nodibinātā “Stendera biedrība”, kuras vadībā ir ārsti Valdis Pīrāgs un Pēteris Stradiņš. Viņu ideja ir: lai uz šo vietu, kura patlaban daudziem šķiet “nekuriene”, nākotnē gribētu atbraukt ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Sunākstes saieta namā notika darbnīca, kurā radošā gaisotnē ikviens interesents varēja izteikt idejas, kas saistītas ar Stendera mācītājmuižas parka teritorijas attīstību.

Pasākuma iniciatori ir Stendera biedrības aktīvisti. Biedrība dibināta pagājušā gada rudenī, un tajā apvienojušies cilvēki, kuriem šī vieta ir īpaša. Biedrības vadītājs ir Valdis Pīrāgs, ārsts endokrinologs, Latvijas Universitātes profesors, bet idejas autors un galvenais iniciators – Rīgas Stradiņa universitātes Ķirurģijas katedras profesors un P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas nodaļas vadītājs Pēteris Stradiņš. Patlaban Stendera biedrībā ir 12 biedru, arī Jānis Stradiņš, Dimitrijevu ģimene – Laura, Gunta un Jānis – no Viesītes un citi.

Radošās darbnīcas Sunākstē, kurās piedalījās vairāk nekā 20 interesentu, ļoti saistoši un interesanti vadīja Laura Dimitrijeva. Viņa visus aicināja izteikt savas idejas un redzējumu, kādu saskata Sunākstes mācītājmuižas parka attīstību un nākotni.  Strādājot darba grupās, dalībnieki apkopoja un vēlāk prezentēja idejas, kā šo vietu padarīt par piedzīvojumu, labiekārtot, un ko ikviens būtu gatavs darīt tās labā. Dalībnieki atbildēja arī uz jautājumu, kāda šī vieta varētu būt pēc 30 gadiem.
“Patlaban šī ir vieta nekurienes vidū,” atzina cilvēki, un galvenā problēma, kas saistās ar tās “apgūšanu” un padarīšanu par īpašu vietu, ir sliktie ceļi uz Sunāksti. Tāpat cilvēki minēja faktu, ka trūkst informācijas par Sunākstes mācītājmuižu, baznīcu, un vietai pietrūkst stāsta, kāpēc cilvēkiem būtu interesanti šurp atbraukt.

Vēlāk radošo darbnīcu dalībnieki devās kopīgā pārgājienā pa mācītājmuižas teritoriju. Ekskursiju vadīja Sunākstes draudzes mācītājs Alvis Āboliņš, stāstot par putnu vērošanu un kopā mēģinot saklausīt un pēc balss atšķirt, kādi putni mīt baznīcas apkārtnē.

12. maijā pie Sunākstes Baltās baznīcas būs talka. Tajā iecerēts atjaunot aleju, kas savieno baznīcu un bijušo mācītājmuižu.

Elitas Brovackas foto


Novadu ziņas