Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājus aicina apmeklēt izglītojošu bezmaksas semināru par bērnu drošību mājās

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.00 Aizkraukles pilsētas kultūras namā, Spīdolas ielā 2, norisināsies bērnu drošībai veltīts bezmaksas seminārs “Bērnam droši”, kurā tiks stāstīts, kā padarīt mājas vidi drošāku vienu līdz piecus gadus vecam bērnam un novērst potenciālos riskus bērna veselībai. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pasākumu vadīs blogere, divu bērnu mamma Paula Roze, kura jau vairākus gadus organizē dažādus seminārus un lekcijas par bērnu veselības un drošības jautājumiem. “Man kā divu mazu, aktīvu un zinātkāru bērnu mammai bērnu drošība ir ļoti svarīgs temats, ko es cenšos regulāri aktualizēt arī savā blogā. Uzskatu, ka par savu bērnu drošību primāri esam atbildīgi mēs, vecāki, un ticu, ka lielu daļu negadījumu varētu novērst, ja vien vecāki būtu vairāk informēti par to, kā uzlabot sava mājokļa drošību un pielāgot to bērnu vajadzībām. Pasākumos stāstīšu par pētījumu rezultātiem, iepazīstināšu ar informatīvajiem materiāliem, tostarp jaunradītiem interaktīviem video, bet jo īpaši – dalīšos savā pieredzē par mājas vides pielāgošanu bērniem, pašas un citu vecāku pieļautajām kļūdām, kā arī veiksmīgajiem risinājumiem,” saka Paula Roze.

Slimību profilakses un kontroles centra 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamajā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt.

Atgādinām, ka Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās sabiedrības informēšanas kampaņā “Bērnam droši” izstrādāti septiņi izglītojoši videoklipi un informatīvs buklets par risinājumiem, kā mainīt un uzlabot bērniem bīstamās vietas. Tāpat vecāki tiks aicināti aizpildīt digitālu testu, lai pārliecinātos, cik bērnam droša ir viņu dzīvesvieta.

Novadu ziņas