Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Instrumentā ielikta dvēsele

Meditatīvi skanošais tautas mūzikas instruments — kokle — augusta pēdējās nedēļās Aiz­krauklē saveda kopā vienpa­dsmit dažādus cilvēkus, kurus vieno interese par latviešu tautas folkloru, tautas mūziku. Aizkraukles novada vidusskolas darbmācības kabinetā nedaudz ilgāk kā nedēļas laikā tapušas desmit kokles.

Meistara Riharda Valtera vadībā mūzikas instrumentu sev izgatavojuši Jaunjelgavas novada kultūras nama folk­loras kopas “Lauce” dalībnieki, arī vairāki citi bērni un pieaugušie.

“Lūdzām atļauju Aizkraukles novada vidusskolas direktoram Aldim Labinskim strādāt darbmācības kabinetā, daždien pat pa 12 — 13 stundām “dzīvojāmies”,” stāsta Ināra Pumpase, skolotāja un folkloras kopas “Lauce” dalībniece. “Mierīgi, bez steigas, izbaudot procesu, ar patīkamām sarunām, dziesmām. Tas ir brīnišķīgs darbs dvēselei, dzīves svinēšana.”

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 8. septembra numurā.

Novadu ziņas