Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interaktīvās nodarbības par klimata pārmaiņām

Jaunjelgavas vidusskolā notika trīs tehniski radošās darbnīcas Jaunjelgavas un Aizkraukles vidusskolēniem par klimata pārmaiņām. Skolēni uzzināja par klimata pārmaiņām un ar tām saistītajām problēmām un risinājumiem.

Pirmajā tehniski radošajā darbnīcā skolēni uzzināja par klimata pārmaiņu iemesliem un sekām, kas šobrīd skar gandrīz visus Latvijas un pasaules iedzīvotājus. Otrā darbnīca bija veltīta risinājumiem, kas palīdz samazināt CO2 izmešu apjomu, tādējādi mazinot arī globālo sasilšanu, kas rada klimata pārmaiņas. Savukārt trešajā darbnīcā skolēniem bija iespēja dziļāk izprast dažādus pasākumus, kas jāveic, lai pielāgotos negatīvajām klimata pārmaiņu sekām.

Vairāk stāsta projekta vadītāja Ginta Grīnberga: “Visās darbnīcās vidusskolēniem bija iespēja izmantot arī citos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas, piemēram, algebrā, fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā. Pēc īsa teorētiska stāstījuma skolēni darbojās praktiski, risināja uzdevumus, veica eksperimentus, mērīja, novēroja, analizēja un secināja. Visās darbnīcās izmantoti starptautisko pētījumu un statistikas dati, tādējādi maksimāli tuvinot gan aktivitātes, gan to rezultātus reālajai situācijai klimata pārmaiņu jomā Latvijā un pasaulē.”
Tehniski radošo darbnīcu tūri realizē projektā “Zaļā misija: klimats”, kura mērķis ir, palielinot projektā iesaistīto partneru zināšanas, pārņemot ārvalstu pieredzi, integrējot un izmantojot alternatīvās izglītības iespējas un metodes, izglītot, informēt un veicināt Latvijas vidusskolēnu, dabaszinātņu pedagogu, izglītības pārvalžu izpratni un zināšanas par klimata pārmaiņām, lai veicinātu iesaistīšanos klimata pārmaiņu novēršanā.

Novadu ziņas