Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interese par vēsturi sākas ģimenē 1

Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirto trešās vietas diplomu un medaļu par piedalīšanos valsts vēstures olimpiādē 9. klases skolēniem saņēma arī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolniece Līga Āboliņa.

Līga dzīvo Vietalvas pagastā un mācīties Pļaviņu novada ģimnāzijā sāka 8. klasē. Jauniete stāsta, ka gatavoties olimpiādei vajadzēja ļoti pamatīgi. Papildus viņa daudz lasīja un meklēja izziņas materiālus. Šajā laikā viņa bija tik ļoti pārņemta ar vēsturi, ka citam daudz laika neatlika.
Interese par vēsturi Līgai radusies ģimenē, jo par nozīmīgiem notikumiem stāstījuši vecāki un vecmāmiņa. Labus zināšanu pamatus devusi arī vēstures skolotāja Biruta Irēna Osīte no Pļaviņu novada ģimnāzijas Odzienas filiāles, kur meitene līdz tam mācījās.
— Mums skolā katru gadu bija vēstures konkurss, kurā bija interesanti piedalīties. Skolotāja Osīte rīkoja ekskursijas un citus interesantus pasākumus. Tas viss tagad noder, un, protams, papildus vēl daudz jāmācās. Vēsturē nepietiek tikai ar to, ka iemācās gadskaitļus. Notikumiem jāseko līdzi, — saka Līga Āboliņa.
Līgas vēstures skolotāja Iveta Krastiņa teic, ka bērnu panākumiem kādā mācību priekšmetā nozīmīgs ir ģimenes atbalsts.
— Ja mājās šiem jautājumiem nepievērš vērību, tad arī bērnam nerodas interese. Olimpiādēs un konkursos atklājas arī mācību priekšmetu savstarpējā mijiedarbība — kā apgūta pareizrakstība, izkopta valoda, svarīgas matemātiskās un citas zināšanas.
Bez tā panākumus gūt nevar. Es sāku strādāt jau ar sagatavotu skolēnu, kuram varu tikai dot ko papildus. Protams, skolēnam pašam jāspēj daudz darboties, jo olimpiādē bija jautājumi, kuri vēl nav apgūti mācību stundā, — stāsta Iveta Krastiņa.
Skolotāja un Līga tagad ar smaidu atceras, ka pirms pašas olimpiādes meitene traumējusi kāju un bažījusies, vai vispār varēs tajā piedalīties. Tobrīd Latvijā daudzviet bija arī traucēta elektroenerģijas piegāde, bet materiālus vajadzējis nosūtīt elektroniski. Tomēr visas nebūšanas kopīgiem spēkiem atrisinātas.
Līgas intereses ir daudzpusīgas. Viņai padodas un interesē arī citi mācību priekšmeti. Jauniete piedalījusies dažāda mēroga latviešu valodas olimpiādēs. Turklāt paralēli mācībām skolā viņai jāgatavojas Pļaviņu mūzikas skolas absolvēšanai. Meitene apgūst klavierspēli. Līga dejo arī Pļaviņu novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvā “Daugaviņa”.

Komentāri 1

Novadu ziņas