Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības reforma draud izputināt pašvaldību

Lai ietaupītu līdzekļus pedagogu atalgojuma palielināšanai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu atteikties no  internātskolu un speciālo bērnudārzu uzturēšanas, tos nododot pašval­dību pārziņā. Šīs izmaiņas ietekmētu arī Aizkraukles pilsētas specializēto pirmsskolas izglītības iestādi “Saulīte” un  Vecbebru profesionālo un vispārizglītojošo internātvidusskolu.


Lēmumu internātskolu uzturēšanu nodot pašvaldību pārziņā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis skaidro ar jau esošo sistēmu, proti, skolā ar dienesta viesnīcām jeb internātiem, IZM finansē tikai skolotāju algas, bet internātskolu gadījumā no valsts līdzekļiem finansē visu, tostarp ēkas uz­turēšanu. Nefinansējot internātskolu uzturēšanu, IZM cer ietaupīt 4,8 miljonus eiro. Ja pašvaldības speciālos bērnudārzus uzturēs par saviem līdzekļiem,  bet valsts turpinās atvēlēt naudu pašam mācību procesam, valsts ietaupīs aptuveni 7,2 miljonus eiro. Speciālās internātskolas finansēs no valsts pilnībā, kā tas bijis līdz šim. IZM priekšlikumi jau izpelnījušies kritiku Latvijas Pašvaldību savienības kongresā.

Ko par to domā Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, lasiet "Staburaga" 31. maija numurā vai e versijā šeit.

Novadu ziņas