Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iznākusi Pļaviņām veltīta grāmata

Iznākusi grāmata “Pļaviņām – 90. Pļaviņu pilsētas un tuvākās apkārtnes vēsture no pirmsākumiem līdz 1991. gadam”. Tās autori ir vēsturnieki Jānis Liniņš un Kaspars Zaltāns, zinātniskā redaktore – Ilze Boldāne-Zeļenkova.  Grāmata aptver vēstures periodu no pirmajām apdzīvotības liecībām Pļaviņu teritorijā līdz pat mūsdienām.  Tā ir kā veltījums pilsētai tās 90. jubilejā. Autori atzīst, ka: “Pļaviņu pilsētas un tuvākās apkārtnes vēsture ir interesanta un aizraujoša. Tā nav attīstījusies pēc klasiskā scenārija: pilskalns – muiža – pilsēta. Pļaviņu kā apdzīvotas vietas tapšanu ietekmējuši daudzi politiski, ekonomiski un sociāli faktori. Detektīvromāna cienīgi ir centieni atšķetināt Pļaviņu pagātnei piedēvētos izdomājumus un mītus no patiesiem notikumiem.”

Izdots arī Pļaviņu kalendārs 2018, ko jau trešo gadu veido Pļaviņu novada tūrisma centrs. Šogad tā vāku un katru nākamā gada mēnesi rotā Sēlijas mākslinieku plenērā tapušie mākslas darbi, kuros redzamas Pļaviņu ainavas. Gan grāmatu, gan kalendāru var iegādāties Pļaviņu novada domē un Pļaviņu novada Tūrisma informācijas centrā.

Grāmata un kalendārs iegādājami par maksu.

 


Novadu ziņas