Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izskatīta Aizkraukles prokurores Bebres-Kondrātes prasība pret prokuratūru

Administratīvā rajona tiesa Jelgavas tiesu namā izskatīja Aizkraukles prokurores Diānas Bebres-Kondrātes prasību pret prokuratūru par viņas atlaišanu, aģentūru LETA informēja tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere.

Lieta izskatīta pēc būtības, bet spriedums tiks sastādīts un lietas dalībniekiem būs pieejams 26.janvārī pēc plkst.15.

Iepriekš lietas izskatīšana pārcelta, jo tiesa uzlika par pienākumu atbildētājai - prokuratūrai - iesniegt tiesai pieteicējas Bebres-Kondrātes disciplinārā pārkāpuma pārbaudes lietas materiālus.

Kā ziņots, par nevainojamas reputācijas trūkumu atlaistā Aizkraukles prokurore Bebre-Kondrāte sākusi tiesāties ar prokuratūru, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Aizkraukles prokurore 2015.gada pavasarī bija iesaistīta autoavārijā, atteicās no alkohola testa, kas tiek pielīdzināts braukšanai dzērumā, un turklāt vēl uzvedās rupji. Prokurores auto braucis pa pretējo joslu un ietriecies stāvošā mašīnā.

Pēc cietušo stāstītā, automašīnā bijis arī Valsts policijas darbinieks Andris Kondrāts. Abi uzvedušies rupji, draudējuši sasistā auto vadītājai un viņas nepilngadīgajai meitai, gaisā bijis jūtams alkohola smārds.

Prokuroru atestācijas komisija kolēģei piemēroja bargāko sodu - atlaišanu, tomēr lietā iestājās noilgums un Bebre-Kondrāte atgriezās prokurores amatā. Pēc tam ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdeva pavēli par viņas atlaišanu, jo likums prokuroriem prasa nevainojamu reputāciju, taču Bebre-Kondrāte atlaišanu apstrīdējusi tiesā un prasa segt mantiskos zaudējumus.

Bebrei-Kondrātei izdevies izvairīties, ka viņai nelabvēlīgais prokuratūras lēmums stājas spēkā, jo viņa pusgadu paņēma slimības lapu, tad devās dekrēta un bērna kopšanas atvaļinājumā. Disciplinārsodu var piemērot divu gadu laikā.

Bebre-Kondrāte nesaņēma arī administratīvo sodu, lai gan par atteikšanos no alkohola testa draud arests līdz 15 diennaktīm, 1400 eiro naudas sods un tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem.

Paralēli Bebre-Kondrāte augustā pieteikusies kārtot zvērināta advokāta eksāmenu, tomēr sliktās reputācijas dēļ tam nav pielaista.


Novadu ziņas