Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsolē Jaunjelgavā visdārgāk pārdod Daces Kuršinskas un Taigas Kalvišķes gleznas

Vakar, 19. jūlijā, Jaunjelgavā ieskandināja novada svētkus “Magdalēnas svinības Fridrihštatē”. Ieskaņas koncertā notika arī mākslas darbu izsole – tajā nopirka 18 mākslas darbus, Teodora Hermanovska piemiņas vietas iekārtošanai iegūstot 480 eiro. 

Koncertā Vecpilsētas parkā piedalījās Jaunjelgavas deju kolektīvi “Atvars”, “Kodoliņš”, “Kodols” un viesi no Zeļvas Baltkrievijā.
Viens no galvenajiem notikumiem bija mākslas darbu izsole, kas notika sadarbībā ar Jaunjelgavas kultūras veicināšanas biedrību. Šajā akcijā, kurai savus darbus atvēlēja Jaunjelgavas un apkārtnes novadu mākslinieki, vāca līdzekļus pirmā Latvijas Republikas satiksmes un darba ministra Teodora Hermanovska piemiņas vietas izveidei Jaunjelgavā. 

Kopā izsolē piedāvāja 41 gleznu, foto gleznas un vienu kokgriezumu. Interesenti nopirka 18 mākslas darbus par 480 eiro.
Izsole, kuru vadīja Eduards Kaļķis, ritēja diezgan strauji, cilvēki aktīvi solīja iepatikušos darbus. Visdārgāk – par 70 eiro – pārdeva Daces Kuršinskas gleznu, savukārt Taigas Kalvišķes darbu “Seces baznīca” par 65 eiro savā īpašumā ieguva māsas Madara un Evita Vēveres no Seces. Jaunietes atklāja, ka šo gleznu dāvinās Seces baznīcai.

Vairāki skatītāji pēc izsoles darbus vēl steidza iegādāties par to sākumcenu. Pārējos izsolē nenosolītos darbus šovakar, 20. jūlijā, varēs iegādāties Liepu parkā iekārtotajā stendā. 

Pēc izsoles Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrības vadītāja Vaira Lejniece atzina, ka ir gandarīta ar izsoles rezultātiem un pauda cerību, ka agri vai vēlu, bet piemineklis Hermanovskim Jaunjelgavā būs. Kopā šim mērķim nepieciešami 48 tūkstoši eiro, vairāki tūkstoši jaunjelgaviešiem jau ir.

Vakara noslēgumā uz pontonu skatuves Daugavas krastā skanēja Daces Straumes “Skaņu stāsti dabā”, kuru burvību, iestājoties krēslai, papildināja Daugavā palaisti gaismas plosti un izgaismotais pakalns.
Elitas Brovackas foto

Novadu ziņas