Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde novadniekam Andrejam Upītim

Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāvā līdz 16. decembrim skatāma rakstnieka Andreja Upīša 140. jubilejas izstāde “Divreiz rakstīta grāmata”. 93 gadus ilgajā, radoši piesātinātajā mūžā Andrejs Upīts sarakstīja 21 romānu, 10 noveļu krājumus, divus dzejas krājumus, 30 lugas un dažus garstāstus, taču tieši romāns “Zaļā zeme” (1945.) vairāku apstākļu rezultātā kļuva ne tikai par autora pazīstamāko darbu, bet arī paša rakstnieka vērtējumā nozīmīgāko artavu. Ne velti Andrejs Upīts ir teicis, lai viņam neliekot kapakmeni, jo viņa piemineklis ir mūža darbs —  romāns “Zaļā zeme”.

Kādos apstākļos top romāna manuskripts? Kādēļ tieši Otrā pasaules kara laikā rakstnieks nolemj pievērsties savam bērnības laikam —  19. gadsimta nogalei? Kas notiek ar latviešu literatūru 20. gadsimta 40. gados? Kādēļ romāns “Zaļā zeme” ir rakstīts divreiz? Vai romāns joprojām ir aktuāls mūsdienās? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem varēs rast iz­stādē.

Novadu ziņas