Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvietos norādes uz visām mājām Aizkraukles pagastā

Līdz šī gada beigām Aizkraukles novadā valsts un pašvaldības ceļu malā tiks novietotas 278 jaunas norādes uz visām mājām Aizkraukles pagasta teritorijā.

“Ielu un māju norāžu izvietošana ir vispārpieņemta prakse Latvijā, un daudzos novados tādas ierīkotas jau sen. Labs piemērs ir Lielvārdes novads. Aizkraukles pagastā tiks izvietotas jaunas māju norādes, bet Aizkraukles pilsētā pilnveidota esošā ielu norāžu sistēma,” stāsta Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs. Šim mērķim izmantos valsts mērķdotāciju pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanai.

Izsludinātajā iepirkumā pieteicās trīs pretendenti, no kuriem par piemērotāko atzina Rīgā reģistrētā uzņēmuma “Saava LV” piedāvājumu, kas apņēmies 278 norādes un 205 stabus izgatavot un novietot par 13 355 eiro (bez PVN).

Uzņēmums nodarbojas ar ceļa zīmju un luksoforu ierīkošanu. Darbs jāveic 45 dienu laikā no līguma noslēgšanas, kas ir līdz šī gada beigām.

Māju norādes būs abpusējas ar atstarojošiem burtiem, līdz ar to tumsā labi saredzamas. “Tas ir gan pašu iedzīvotāju, gan arī operatīvo dienestu ērtībai,” piebilst E. Zēbergs. Aizkraukles pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Bāliņš piebilst, ka norādes būs uz visām pagasta teritorijā esošajām mājām un to īpašniekiem par to novietošanu nebūs jāmaksā. Tas ir pašvaldības ieguldījums infrastruktūras uzlabošanā.

Darbi gan vēl jāsaskaņo ar uzņēmumu “Latvijas valsts ceļi”, jo daudz norāžu jāierīko šosejas Rīga—Daugavpils malā.

Novadu ziņas