Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauktā kora “Aizkraukle” diriģents Eduards Grāvītis piedalās eksperimentā

Jauktā kora “Aizkraukle” diriģents Eduards Grāvītis piedalās eksperimentā. Viņš Dziesmu un deju svētku laikā uz rokas valkās viedpulksteni, kas mēra aktivitāšu intensitāti, sirdsdarbību, noieto soļu un kilometru daudzumu, kā arī patērētās kalorijas.

Pavisam eksperimentā piedalās desmit dažādi svētku dalībnieki —  vairāki dejotāji un dziedātāji, diriģents, deju koncerta virsvadītājs, svētku televīzijas žurnālists, organizators un brīvprātīgais. Nedēļas beigās, pēc noslēguma koncerta, dalībnieku veiktie mērījumi tiks apkopoti, lai izveidotu svētku intensitātes salīdzinājumu.

Viens no projekta autoru mērķiem ir noskaidrot, vai ir patiess mīts, ka dejotāji Dziesmu un deju svētku laikā patērē vairāk enerģijas nekā dziedātāji.

Projekta rezultāti tiks publicēti pēcsvētku nedēļā.

Līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuros piedalās vairāk nekā 42 000 dalībnieki. Šoreiz svētki notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

Novadu ziņas