Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā Daugavas pārpeldēšanas sacensībās piedalās 28 peldētāji; ātrākais dalībnieks upi pārpeld četrās minūtēs

Vakar notika “Baltas kazas Daugavas pārpeldēšanas festivāls 2018”. Tajā piedalījās 28 peldētāji.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, atklājot pasākumu, to nosauca par unikālu. Līdz šim vēstures datos nav atrodams fakts, ka šajā vietā jebkad būtu notikušas līdzīgas sacensības.

Starts peldējumam bija Jaunjelgavas pusē, kuģīša  “Balta kaza" piestātnē. Līdz otram krastam dalībnieki peldēja bez laika fiksēšanas. Savukārt no piestātnes pie Klidziņas atpakaļ uz Jaunjelgavu pasākuma rīkotāji deva kopīgu startu.

Ātrākais bija Jānis Ozoliņš no “Latvijas triatlona federācijas”. Viņš aptuveni 400 m garo distanci veica 4,33 minūtēs.

Pasākumu rīkoja biedrība “Daugavas abi krasti”. Peldējumā piedalījās ne tikai vietējie — jaunjelgavieši un skrīverieši, bet arī vīri un sievas no kaimiņu novadiem — Aizkraukles, Ķeguma, Ogres, Ikšķiles, kā arī vairāki rīdzinieki.

Uzvarētājiem, kā arī visiem pārējiem dalībniekiem balvas sagādāja restorāns “Klidziņa”, gaļas pārstrādes uzņēmums “Kumelītes”, Skrīveru pārtikas kombināts “Skrīveru gotiņas”, “Jaunjelgavas un Skrīveru novada pašvaldība, kā arī pasākuma rīkotāji.

Imanta Kaziļuna foto

Novadu ziņas