Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā notiks VIII Sēlijas kongress

27. maijā plkst. 10.00 Jaunjelgavas novada kultūras namā tiks atklāts  VIII Sēlijas kongress. Šogad galvenā kongresa tēma ir izaugsme Sēlijā – kā veiksmīgi attīstīt ekonomiku un kļūt par viedu teritoriju.

Kongresu atklās Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājs Jānis Dimitrijevs, uzrunu teiks Sēlijas asociācijas goda prezidents, akadēmiķis Jānis Stradiņš.

Kongresa pirmajā daļā tiks godināti Sēlijas dižgari, kuriem šogad svinam ievērojamas jubilejas – M.Buclers, J.Akuraters, P.Stradiņš un J.Veselis.

Par iespējām Sēlijas novadu ekonomikas izaugsmē referēs akadēmiķe Baiba Rivža. Turpmākais kongresa darbs notiks paneļdiskusiju  veidā, kur piedalīsies Valsts reģionālās attīstības aģentūras vadības pārstāvis, zinātnes pārstāvji, novadu priekšsēdētāji un citi eksperti.

Kongresa rezolūcijā tiks atkārtota prasība valdībai veidot atsevišķu Sēlijas plānošanas reģionu, kā arī pārtraukt centralizāciju izglītības un veselības jomās, kas pašreizējā veidolā apdraud vēsturiskās teritorijas pastāvēšanu un izaugsmes iespējas.

Atsevišķā darba grupā kongresa laikā darbosies Sēlijas novadu apvienības jaunieši, dibinot kopēju Sēlijas jauniešu padomi,  kura turpmāk pārstāvēs reģiona jauniešu intereses Latvijas Jaunatnes padomē, citās sadarbības organizācijās un valsts institūcijās.

Novadu ziņas