Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novada dome atkārtoti atkārtoti iesniedz pieteikumu Satversmes tiesā

Jaunjelgavas novada dome atkārtoti iesniegusi Satversmes tiesā pieteikumu ar lūgumu atcelt Ministru kabineta normu, kas nosaka minimālo skolēnu skaitu klasē. Pirmo Jaunjelgavas novada domes pieteikumu noraidīja, norādot, ka Sa­tversmes tiesā pašvaldības dome var iesniegt pieteikumu tikai tanī gadījumā, ja apstrīdētais akts aizskar attiecīgās pašvaldības tiesības.

Satversmes tiesas ieskatā no pašvaldības pieteikuma izriet, ka Jaunjelgavas novada dome vērsusies tiesā, lai aizsargātu nevis vietējās pašvaldības tiesību aizskārumu, bet gan, lai aizsargātu tās iedzīvotāju tiesības uz izglītību. Personas pamattiesību aizsardzībai Satversmes tiesas likumā paredzētais tiesību aizskāruma līdzeklis ir konstitucionālā sūdzība. Savukārt pašvaldības domes pieteikums paredzēts pašvaldību tiesību aizsardzībai. Tiesa lēmumā norādīja, ka pieteikumā nav bijis ietverts juridiskais pamatojums tam, kādas tiesības pašvaldībai kā publisko tiesību juridiskai personai izriet no Satversmes 101. panta otrās daļas pirmā teikuma un Satversmes 112. panta pirmā un otrā teikuma un kādā veidā apstrīdētās normas šīs tiesības aizskar. Ņemot vērā Satversmes tiesas lēmumā norādītos argumentus, zvērinātu advokātu birojs “COBALT” pēc Jaunjelgavas novada domes lūguma pārstrādājis pieteikumu.

Novadu ziņas