Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novada dome valdībai pieprasīs kompensāciju

Jaunjelgavas novada dome nolēmusi no Latvijas Republikas Ministru kabineta (MK) par labu domei pieprasīt zaudējumu kompensāciju 13 931,20 eiro apmērā. Tie pašvaldībai ra­dušies MK pieņemto noteikumu dēļ — Satversmes tiesa tos vēlāk atzina par spēkā neesošiem.

Jaunjelgavas novada dome pagājušajā mācību gadā MK noteikumu dēļ bija spiesta pieņemt lēmumu par 10. klases neatvēršanu Jaunjelgavas vidusskolā.

Savstarpējos norēķinos par izglītojamo apmācību pašvaldībām, kuru vidusskolu 10. klasē iestājās novada teritorijā reģistrētie jaunieši, dome samaksāja 9272,70 eiro. Par kvalitatīva pieteikuma sagatavošanu Latvijas Republikas Satversmes tiesai Jaunjelgavas novada dome samaksāja 4 658,50  eiro (tajā skaitā PVN) zvērinātu advokātu birojam “COBALT”. Šīs abas izmaksas kopā arī veido no Ministru Kabineta pieprasīto kompensācijas summu.


Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 4. augusta numurā.

Novadu ziņas