Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas novada mežā mācību laikā meklē vairāk nekā 20 jauniešu

No 23. oktobra plkst. 16 līdz 24. oktobra plkst. 14 valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību “STORMEX 2016”  laikā Jaunjelgavas novada mežā operatīvie dienesti meklēja un sniedza palīdzību mežā pazudušiem cilvēkiem, kuru lomās iejutās Latvijas skautu un gaidu organizācijas pārstāvji no Jelgavas, Tukuma un Dobeles.

Mežā, netālu no Mentas stacijas, pārgājiena laikā bija pazuduši vairāk nekā 20 jaunieši, jo saskaņā ar mācību scenāriju naktī vētras dēļ tika sagāzti koki un nebija vairs sakaru. Par pazudušajiem jauniešiem tika ziņots policijai, un tās darbinieki sāka plānot meklēšanas operāciju. Meklēšanā iesaistījās arī zemessargi, Valsts robežsardzes koledžas audzēkņi, kinologi ar suņiem, tika izsaukts helikopters. Visi pazudušie jaunieši tika atrasti, dažiem bija uzkrituši koki, viņiem tika sniegta pirmā medicīniskā palīdzība.  Glābēji cietušos jauniešus, kuri bija guvuši traumas, iznesa no meža. 

Pavisam glābšanas operācijā tika iesaistīti ap 80 dažādu dienestu pārstāvji. Organizatori vērtē, ka mācības norisinājušās veiksmīgi, tomēr vēl tiks analizētas kļūdas un nepilnības.

Foto: Agita Grīnvalde-Iruka

Novadu ziņas