Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Administratīvajā lietā saistībā ar pirmklasnieka piekaušanu Jaunjelgavas vidusskolā spriedums būs novembra beigās 5

 Bauskas rajona tiesa izskatīja Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā Vecumnieku novada zēna mātes divus iesniegumus saistībā ar divām administratīvām lietām par zēna uzvedību, bet spriedums abās lietās tiks sastādīts 25.novembrī.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka abās lietās par Vecumnieku novada administratīvās komisijas lēmumu spriedums tiks sastādīts 25.novembrī un tas būs pieejams tiesas kancelejā 2.decembrī.

Kā ziņots, kopumā tiesā saņemti divi iesniegumi par divām administratīvā pārkāpuma lietām, kas saistītas ar vienu un to pašu zēnu. Kaut arī abus iesniegumus skatīja šodien, lietas nav apvienotas, iepriekš informēja Leveika.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts pirmās klases skolēns. Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes Administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvā komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa aģentūru LETA informēja, ka 22.aprīlī policijā saņemtas ziņas par miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgam Jaunjelgavas vidusskolas skolēnam, kuru fiziski iespaidojuši divi nepilngadīgi vecāko klašu audzēkņi.

Lietā veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus.

Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka abi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Administratīvā pārkāpuma protokols tika noformēts arī abu nepilngadīgo mātēm par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz simt latiem. Lēmums tika nosūtīts izskatīšanai atbildīgajām pašvaldību institūcijām.

Bauskas rajona tiesā ir saņemti divi mātes iesniegumi par Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas lēmumu viņai piemērot administratīvo sodu. Iepriekš vainotā zēna māte aģentūrai LETA pauda cerību, ka tiesa izvērtēs ne tikai Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas lēmumu, bet arī policijas lietu, uz kuras pamata noformēti protokoli un pieņemti lēmumi.

Komentāri 5

liki

Lai sūta uz Bormaņiem, nav ko atpūsties mājās un pelnīt laurus savā sportā, un turpināt tik citiem darīt pāri!

pirms 4 gadiem, 2013.11.19 18:38

ieva

uz koloniju

pirms 4 gadiem, 2013.11.20 09:19

lāsts

Pēdējā laikā tā neesmu ievērojis, bet agrāk gandrīz katrā avīzē bija rakstīts, ka Jaunjelgavā atkal kādam kaut kādi sadevuši pa muti un t.t. Vai tad tagad vairs nav zēnu, kuri šo pipļaku un viņa večus var noveidot tā, ka pipļaks aizmirstu dzimšanas gadu un vietu, bet veči aizmirstu sava pipļaka vārdu?

pirms 4 gadiem, 2013.11.21 18:13

ese

http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/487844-tiesa_atcel_jaunjelgavas_pirmklasnieka_piekausana_vainota_zena_matei_piemerotos_sodus
izlasīju un vienīgais , ko varu teikt: no šī soda pamuka, bet no Augstākās tiesas(Dieva) neaizmuks, viss vēl atmaksāsies

pirms 4 gadiem, 2013.11.26 20:05

debesis

viennozīmīgi arī direktore saņems savu sodu, jo tik pretīgi melot un tagad sēdēt deputātu krēslā-FORSMARŽORS jebkādām cilvēcības pazīmēm. PALDIES DIEVAM PAR TIESU DEBESĪS KURAS LĒMUMS IR GODĪGS. tad kad DZĪVAIS DIEVS VIŅUS DZĪVES LAIKĀ KATRAM IZPILDĪS SPRIEDUMU - viņi paši gribēs būt miruši .BET TIESA BŪS JO VISI LĒMUMI TIEK PIEŅEMTI DEBESĪS.

pirms 4 gadiem, 2013.12.17 21:18

Jaunjelgavas novadā