Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdegas “Latgran” šķeldas kaudze

Jaunjelgavā,  Meža ielā, uzņēmuma “Latgran” teritorijā, dega šķeldas kaudze.  VUGD Aizkraukles posteņa komandiera pienākumu izpildītājs Mihails Maškovs, kurš vadīja dzēšanas darbus, stāsta, ka tas bija paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Sākotnēji apmēram sešus metrus augstā, 80 metrus garā un 20 metrus platā kaudze degusi ar atklātu liesmu. Izbrauca Jaunjelgavas, Pļaviņu, Neretas ekipāžas un divas automašīnas no Aizkraukles, tajā skaitā jaunā automašīna ar 42 metrus garajām izbīdāmajām kāpnēm un grozu. Šis ugunsgrēks bija jaunās automašīnas “iesvētības”. Auto vadīja Spodris Tālmanis, bet grozā no augstuma šķeldas kaudzē ūdeni lēja Mareks Glods, jaunā tehnika deva iespēju ūdeni liet precīzi degšanas vietā.

“Darbs bija bīstams, jo ar šķeldu ir līdzīgi kā ar kūdru, kas no apakšas izdeg — kaudzē nedrīkst kāpt, jo pēkšņi var iekrist vairāku metru dziļumā,” norāda VUGD pārstāvis. “Dzēšot šķeldu, vajadzēja daudz ūdens. Saskaņā ar ugunsdrošības noteikumiem “Latgran” teritorijā ir ierīkots dīķis, līdz tam apmēram 200 metru attālumā aizvilkām šļūtenes un ūdeni ņēmām no dīķa, ūdens pietika un arī dīķī vēl palika,” stāsta Mihails Maškovs. “Šķeldas kaudze no trijām pusēm bija iežogota ar betona sienu, degšana sākās vienā pusē, tādēļ “Latgran” darbinieki tur izveidoja atveri, lai varētu labāk piekļūt ugunsgrēka vietai. Visas ekipāžas strādāja ātri un saskaņoti, ugunsdzēsēji glābēji cits citu nomainīja, neviens cilvēks necieta. Ugunsgrēks likvidēts pulksten 00.56. Tā rašanās iemeslus noskaidro gan paši uzņēmuma darbinieki, gan policija.”

Jaunjelgavas novadā