Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apgabaltiesa Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei piemēro naudassodu 6

Zemgales apgabaltiesa nolēmusi mainīt pirmās instances tiesas lēmumu un Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei piemērot 70 eiro naudassodu.

Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa aģentūru LETA informēja, ka šo lietu apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā skatīja rakstveida procesā. Tiesa nolēma mainīt Bauskas rajona tiesas lēmumu atcelt Vecumnieku novada Administratīvās komisijas 2013.gada 25.jūlija lēmumu, ar kuru piekaušanas skandālā iesaistītā zēna mātei tika uzlikts sods.

Zēna māte aģentūrai LETA pauda, ka viņa vēl konsultēsies ar advokātu, bet ir noskaņota pārsūdzēt apgabaltiesas lēmumu.

Māte Bauskas rajona tiesā bija iesniegusi divas sūdzības par viņai piemērotajiem sodiem saistībā ar pirmklasnieka piekaušanas gadījumu. Pērn 26.novembrī Bauskas rajona tiesa atcēla Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas noteiktos sodus piekaušanā vainotā zēna mātei abās administratīvā pārkāpuma lietās.

Vienu no šiem lēmumiem apelācijas instancē pārsūdzēja cietušā pārstāvji, un lieta tika pārsūtīta apgabaltiesai. Otrā lietā spriedums nav pārsūdzēts un tas ir stājies spēkā, aģentūru LETA informēja Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika.

Jau ziņots, ka pērnā gada aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts pirmās klases skolēns.

Valsts policijā tika veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus. Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka divi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes Administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvā komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Administratīvā pārkāpuma protokols abu nepilngadīgo mātēm noformēts par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz 100 latiem. Vecumnieku novada Administratīvā komisija viena zēna mātei piemēroja sodu arī par zēna uzvedību skolā.

Komentāri 6

....

vai tad tas ir sods? Tādā valstī augam, bērni dara ko grib un tad domā ,kur rodas visādi ,kas iedomājas ,ka viņiem pasaule pieder ,ka var citiem pāri darīt un vai viņiem būs mācība?Tik pateiks malacis, vairs tā nedari, dari tak sāpīgāk pagāšreiz nekā nebija

pirms 4 gadiem, 2014.03.09 22:06

nekojau

Tiesa vispar ar galvu doma? Ja pashu berniem ta butu ari uzliktu 70 eiro sodu. Man kauns par Aizkraukles tiesu. Ja tik niecigs sods jamaksa ta jau var klapet un nirgaties par cilvekiem kaut vai katru dienu. Godajama tiesnese jums tas liekas godiigi???????????????

pirms 4 gadiem, 2014.03.10 09:23

iedziļinos skolā notikušajā!

Tiesai tikai tad pielektu, ja pašas bērnu ATSPĀRDĪTU - 3 truli vanckari.
Kāpēc Ozoliņa izliekas, ka 1 pati audzina 2 bērnus - kauslīgo ralfu ieskaitot?, kurš kā VARONIS (!!!) no Vecumnieku novada turpina mācīties Jaunjelgavas vidusskolā.
Tā ralfa māte šlupstēja 13.aprīlī "Nekā personīga", ka viņas dēl esot godīgs un kārtīgs ...Lai gan ralfs ir atspārdījis pat savu tēvu kādu maču (ir moča mīzējs!) laikā, daudz nekautrējoties no citiem cilvēkiem.....tautas priekšā.
Nepatīkami bija skatīties TV3 direktores Mīlīgās šļupstos (pat brīnos, ka pēc notikušā atradās cilvēki, kas balsoja par viņu un ievēlēja deputātos!), kurai NAV elementāru zināšanu - bērnu psiholoģijā ...

pirms 4 gadiem, 2014.04.13 20:08

Andis

Domāju ka šādai mātei,nevis tikai dēļ dēla vajadzētu bargāku sodu,bet par to ka ir tik pašpārliecināta un uzskata ka tas ir normāli ka viņas neaudzināšanas rezultātā,dēls atļaujās skolā kauties.Ja viņa draudzētos ar savu galvu,tad būtu nokaunējusies un nebļaustījusies kā klukste pa kūti.Kad Bez Tabu rādija viņas runāšanu,tad es sapratu,ka šai mammītei bēniņos ir caurvējš un arī jumts ir vienās plaisās.Gribētu lai šiem tiesnešiem par šādu sodīšanu,pašiem nāktos ko līdzīgu uz savas ādas izjust.

pirms 4 gadiem, 2014.03.16 16:02

Zinātājs

Apgabaltiesas spriedums nav pārsūdzams. Tā kā veltas pūles! Ja vien nav konstatēti procesuāli pārkāpumi.

pirms 4 gadiem, 2014.04.10 16:39

Jaunjelgavas novadā