Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar viduslaiku rotām un tautastērpu 4

Ar pasākumu Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkā saistībā ar Zemgales kultūras programmu sācies novada projekts “Zemgale — interesantā un pārsteidzošā”. Projektu atbalsta Zemgales plānošanas reģions (ZPR), Latvijas Kultūrkapitāla fonds (KKF) un Jaunjelgavas novada dome.

Projekta aktivitātes notiks visās Jaunjelgavas novada bibliotēkās. “Projektā nolēmām piedalīties tāpēc, ka tas ir viens no retajiem, kurā paredzēta nauda ne tikai pasākumu organizēšanai, bet arī grāmatu par Zemgales kultūrvēsturi iegādei,” stāsta projekta autore Staburaga bibliotēkas vadītāja Iveta Ločmele.

Pirmais pasākums norisinājās Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkā. Uz to bija uzaicināta Elīna Kūla — Braže, vēsturniece, Zemgales kultūras mantojuma pētniece, folkloras kopas “Laukam pāri” vadītāja, audēja, un Māris Braže, rotkalis un vēstures pētnieks.
“Zemgale ir viena no interesantākajām vietām Latvijas viduslaiku vēsturē, jo tā ir bijusi novadu krustpunkts, un tieši šis reģions lielā mērā ietekmējis Latvijas kultūras veidošanos,” teica Elīna Kū-la — Braže.

Apmeklētāji tikšanās laikā varēja arī apskatīt Māra Bražes autentiski darinātās zemgaļu rotas un Elīnas Kūlas — Bražes veidoto tautastērpu, kurā lektori ietērpa Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieci Vitu Taškauu.

“Domāju, tikšanās bija izdevusies. Ja tās pirmā daļa ar stāstījumu varbūt neaizrāva visus apmeklētājus, tad otrā daļa ar rotu un tautastērpa demonstrēšanu bija interesanta. Lektori labprāt atbildēja uz jautājumiem. Mums bija iespēja gūt ieskatu, kā dzīvojuši mūsu senči. Ne visi zina, ka zemgaļi senatnē tirgojās ar arābiem un ka mūsu priekšteči bija spēcīga, bagāta un ietekmīga cilts,” stāsta Iveta Ločmele.

Komentāri 4

.....

Pieder, ja sieviete sevi kopj. :)

pirms 4 gadiem, 2013.10.28 10:34

Novadniece

Cik mēs nu esam kašķīgi palikuši. Tie nagi ir forši, piestāv.

pirms 4 gadiem, 2013.10.28 11:26

be-be to es

A jūs nemaz nelast, kas rakstīts... lektori ietērpa Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieci Vitu Taškauu. Ko ta viņai vajadzēja atvainoties, aizskriet nonemt gelu no lagioem tos apgriezt, un ta vēl parušināties pa zemi, nu tā lai izskatās kā īstena latvju zemniece!?

pirms 4 gadiem, 2013.10.29 16:37

Jaunjelgavas novadā