Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj atjaunotās tranzītielas 1

Aizvadītās nedēļas nogalē Jaunjelgavā atklāja atjaunotās tranzīta — Brīvības, Jelgavas, Jēkabpils un Rīgas — ielas. Svinīgais pasākums norisinājās Brīvības un Jelgavas ielas krustojumā, līdzās nesen ierīkotajai promenādei pie Daugavas.

Vienuviet pulcējās Jaunjelgavas iedzīvotāji, būvnieki, pašvaldības un Satiksmes ministrijas pārstāvji. Novada pašvaldības vadītājs Guntis Libeks pateicās par darbu un pēc svinīgās atklāšanas kopā ar būvniekiem izbrauca pa izbūvētajām ielām, kurās satiksmi gan atjaunoja jau oktobra vidū.

Par to, lai atjaunotās ielas būtu drošas, rūpējās folkloras kopa “Lauce” no Seces un Aizkraukles novada kultūras nama folkloras kopa “Karikste” — gan muzicējot, gan veicot dažādus rituālus.

“Lai guļ miegu, kas guļ miegu,/Ceļa māte negulēj’,/Tur tek dienu, tur tek nakti/Dzelžiem kalti ritentiņ’,/Dzelžiem kalti ritentiņi,/Paka­voti kumeliņ’ ’’ — skanēja folkloras kolektīvu sievu dziedātā tautasdziesma. “Karikstes” vadītāja Anita Ostrovska veica dažādus rituālus, lai atjaunotais ceļš būtu drošs, labi un ilgi kalpotu braucējiem un gājējiem. Lai ceļš būtu pasargāts no ļaunā, ugunij ziedoja maizi un sāli, bet tā aizsardzībai novada pašvaldības vadītājs Guntis Libeks un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands kadiķa zarā iesēja dzīparu.

“Tranzīta ielās pilnībā nomainīts ceļa segums, izbūvētas nobrauktuves, no jauna izbūvēta lietusūdens un sadzīves kanalizācija, atjaunots ūdensvads un neliels posms izbūvēts no jauna,” stāsta Jaunjelgavas novada domes projektu vadītāja Evija Šteina — Lodziņa. “Izveidotas pazemes komunikācijas, atjaunotas un izbūvētas gājēju ietves, ierīkots apgaismojums, izvietotas ceļa zīmes un veikti citi darbi. Saistībā ar šo projektu rekonstruēta arī autobusu pietura un atjaunota Pārceltuves iela, lai varētu nodrošināt sabiedriskā transporta kustību.”

Komentāri 1

,

Prieks par Jaunjelgavu!!!!vismaz centrs sakopts...ko gan nevareetu teikt par citiem novadiem....Skriiveros gan kaa suunu ciemaa...

pirms 4 gadiem, 2013.12.03 17:59

Jaunjelgavas novadā