Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzevā aizdegas veikals “Aibe” (video); papildināts ar veikala īpašnieka viedokli

Papildinājums

Veikala īpašnieks Gunārs Streļecs “Staburagam” pastāstīja, ka sadega jumts, kā arī degošie jumta fragmenti uzkrita aukstuma iekārtai, kas maksāja vairāk nekā četrus tūkstošus eiro, un tā ir pagalam. “Zem griestu paneļiem uguns netika, taču telpas ir pielietas ar ūdeni, bojāti griesti, apmetums, krāsojums, arī krāsns,” stāsta Gunārs Streļecs. “Prece cietusi maz, to vedam uz mūsu veikaliem Secē un Zalvē. Ēka ir apdrošināta, gaidu ierodamies apdrošinātājus, lai varētu saņemt kompensāciju un uzklāt jaunu jumtu, kā arī veikt kosmētisko remontu. Darbi jāpaveic  līdz Jāņiem. Ja apdrošinātāji nevilks gumiju, jumtu līdz Jāņiem uzklāsim.”

Veikala īpašniekam ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, jo, pēc kādas aculiecinieces stāstītā, vispirms uzliesmojusi “plika” betona siena, tur nav nekādu elektrības vadu, sieviete parādījusi, kur sācis degt. “Tur nav nekā, kam degt. Betons un rannils nedeg bez aizdedzinātiem papildu  šķidrumiem. Elektriķis apskatīja telpas un secināja, ka vadi nav sakusuši, īssavienojuma nav bijis, elektrību varam lietot, tikai to pagaidām nedarām, jo kontaktligzdas ir dažādās vietās, tajā skaitā grīdas līmenī, un tās ir pielijušas ar ūdeni. Jāpagaida, kamēr izžūst. Uz jumta nekādu elektrības vadu nebija.”

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece informē, ka ir sākts kriminālprocess, nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu ugunsgrēka cēloņus.

*****

7. jūnijā plkst. 00.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jaunjelgavas novada Daudzeses pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva ēkā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva ēkas jumta konstrukcijas 300 kvadrātmetru platībā — “Staburagu” informē VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Glābēji ūdeni ņēma no apmēram 300 metru attālumā esošā dīķa, pavisam strādāja 13 ugunsdzēsēji glābēji.  Ugunsgrēka iemeslus skaidro Valsts policija.

Plkst. 2.57 ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles daļas un Jaunjelgavas posteņa ugunsgrēku likvidēja.

“Staburags” noskaidroja, ka dega veikals “Aibe”. Pēc aculiecinieka stāstītā, sadega jumts, bet veikala ēka ir izglābta. Tā gan ir pielieta ar ūdeni.

Ilze Dāme-Birziņa arī informēja, ka vakar Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā, dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aculiecinieka video šeit:


Jaunjelgavas novadā