Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzevā pēc “saulīšu griešanas” auto novieto uz sliedēm. Ko par to saka policija?

Vietnē “Facebook” bija ievietots foto, kurā redzams, kā  “parkojas” Daudzevā” — auto novietots uz dzelzceļa sliedēm. 

23. oktobrī auto agresīvi un lielā ātrumā iepriekš braucis pa Daudzevas centru un dzelzceļa laukumu, kur pēc “saulīšu griešanas” noparkojies uz sliedēm. Notikuma vietā ieradās arī policijas auto. Taču nez kāpēc pēc policijas apmeklējuma auto tur tā arī palicis.

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece informē, ka 23.oktobrī plkst.15.17 tika saņemta informācija par to, ka Daudzevā, uz sliedēm, uzbraukusi un stāv automašīna Mazda 626. “Dzelzceļa sliežu ceļš netiek izmantots, tāpēc automobilis palika notikuma vietā,” skaidro Ieva Sietniece. “Automašīnai nav nokārtota obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, nav tehniskās apskates. 24. oktobrī sākta administratīvā lietvedība par stāvēšanas noteikumu pārkāpumu un braukšanu bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas un tehniskās apskates. Policijai automašīnas īpašnieks ir zināms, personai nosūtīts uzaicinājums ierasties Aizkraukles policijas iecirknī.”

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 55 līdz 120 eiro.

Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, mopēda vadītājam piemēro naudas sodu no 30 līdz 55 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — no 85 līdz 120  eiro.

Par tādu priekšmetu likšanu uz sliežu ceļiem, kuri var traucēt vilcienu kustību, piemēro naudas sodu no 35 līdz 70 eiro. Par iešanu pa sliežu ceļiem ārpus norādītajām vietām izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu līdz septiņiem eiro.

Jaunjelgavas novadā