Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Erudītākie Latvijā — Daudzeses un Neretas skolēni

Starptautiskās erudīcijas asociācijas “IQA” rīkotajā pasaules čempionātā erudīcijā jauniešiem pirmo vietu Latvijā ieguva Daudzeses pamatskolas 8. klases skolēns Roberts Ozols, otrajā vietā — Kārlis Plusniņš no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas.

Konkurss 14 — 18 gadu veciem jauniešiem notika Rīgā, bet vienlaikus 15 valstīs pasaulē —  Kanādā, ASV, Japānā, Indijā, Austrālijā un citur. Konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz 120 jautājumiem par astoņām tēmām — dzīvesstilu, izklaidi, kultūru, medijiem, ģeogrāfiju, sportu, vēsturi, zinātni. Pirmo vietu Latvijā šajā konkursā ieguva Daudzeses pamatskolas 8. klases skolēns Roberts Ozols, kurš bija arī Latvijas gudrākais sestklasnieks 2015. gadā, otrā vieta neretietim Kārlim Plusniņam. Kopvērtējumā Robertam Ozolam ir 17. vieta pasaulē, Kārlim Plusniņam — 51. “Robertam ir tikai 14 gadu, bet šajā konkursā pēc nolikuma varēja piedalīties arī tādi jaunieši, kam 17. septembrī apritēja jau 19 gadu, tāpēc šis sasniegums ir vēl lielāks,” sasniegumu vērtē Daudzeses pamatskolas bibliotekāre Ruta Jankovska. “Esmu lepns.  Mazās lauku skolas var! Mazās skolas īpašas ar to, ka mums ir iespēja katram atrast individuālo pieeju, palīdzot attīstīt talantus,” gandarīts ir arī Daudzeses pamatskolas direktors Valdis Puida.

Šis bija pirmais starptautiskās erudīcijas asociācijas “IQA”  rīkotais pasaules čempionāts erudīcijā 14 — 18 gadu veciem jauniešiem. Konkursa mērķis bija noskaidrot erudītākos jauniešus Latvijā, popularizēt erudīcijas konkursus, veicināt Latvijas starptautisko pazīstamību un sekmēt starptautisko sadarbību.

Jaunjelgavas novadā