Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotopiemiņa Staburagam Daugavas krastā

Jaunjelgavas novada Staburaga pagasta Vīgantes parka apmeklētāji turpmāk par apkaimes kultūrvēsturiskajiem objektiem informāciju varēs gūt parkā izvietotajos stendos.

“Jaunjelgavas novada attīstības un projektu nodaļa īstenoja Zemgales kultūras programmas projektu “Staburags un Vīgantes parks šodien un sendienās”,” stāsta Anita Dāldere, projekta koordinatore, Jaunjelgavas tūrisma informācijas punkta vadītāja. “Iecere izveidot stendus radās aizvadītajā vasarā, un, tiklīdz pavīdēja iespēja iegūt finansējumu, piedaloties projektu konkursā, nekavējāmies to izmantot.”

Vīgantes parkā izvietoti divi stendi. Līdzās Daugavai, Vienības birzī, kur ūdens skauj applūdināto Staburagu, novietota lielformāta fotogrāfija ar klints attēlu. Fotogrāfijas autors ir jaunjelgavietis Aivars Bite, attēls tapis 1956. gadā. Savukārt pie Vīgantes parka vārtiem novietotajā informatīvajā stendā ir kartogrāfiskais materiāls un īsa informācija par deviņiem nozīmīgākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem tuvējā apkaimē. Te var uzzināt, kā veidojusies Vienības birzs, informācija par Staburagu ilustrēta ar fotogrāfiju, kurā redzams, kā klinti glezno mākslinieks Alfejs Bromults, viens no populārākajiem savas paaudzes Latvijas gleznotājiem. Arī citiem uzziņas materiāliem pievienoti interesanti attēli.

“Informāciju šajā stendā papildina vēsturiskas fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja,” stāsta Anita Dāldere. “Savu artavu no krājumiem devuši arī vietējie ļaudis — kolekcionāri un fotogrāfiju autori Aivars Bite un Gunārs Dobulāns. Informāciju šajā stendā sagatavoju latviešu, krievu un angļu valodā.”

Jaunjelgavas novadā