Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu svētki Staburagā

Staburaga saieta namā notika novadu 15. Grāmatu svētki. Tie aizvadīti kuplā pulkā un īpašā svētku gaisotnē.

"Šis ir brīdis, kad satiekas autors, izdevējs un lasītājs," sacīja Lauku bibliotēku atbalsta fonda vadītāja, rakstniece Biruta Eglīte.

Pasākumā Staburagā piedalījās vairākas izdevniecības, un apmeklētāju bija ļoti daudz. Lasītājiem bija iespēja tikties ar autoriem, piemēram, "Dzīvesziņas gadagrāmata -2017" sastādītāju, astroloģi Aiju Austrumu, kā arī sveikt 80 gadu jubilejā tautā mīlēto rakstnieci Māru Svīri.

Interesentiem bija iespēja piedalīties publiskajā diskusijā "2017. gada valsts budžets - novadiem" un uzdot jautājumus finanšu ministrei Danai Reizniecei - Ozolai.

Dažādas saistošas nodarbes bija bērniem - radošajās darbnīcās varēja apgūt papīra locīšanas mākslu, ar rūķi iet rotaļās Barisona namiņā. Lielu un mazu apmeklētāju interesi saistīja ieroču un formastērpu paraugdemonstrējumi pasākumā "Nacionālie bruņoties spēki - valsts sardzē". Savukārt skaistuma cienītāji varēja aplūkot daudzesietes Zaigas Rebanes izšuvumus, iepazīties ar pašu autori un iegādāties somas, jostas un citas interesantas un skaistas lietas.

Visi svētku dalībnieki tika cienāti ar Vīgantes lielmātes ķēka zupu. Patīkams pārsteigums pircējiem bija izdevniecību sagādātā jaunāko grāmatu izloze.

Foto: Elita Brovacka

Jaunjelgavas novadā