Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdeg dzīvojamā māja

Otrdien, 24. marta pēcpusdienā, ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Jaunjelgavu, kur Lāčplēša ielā, vecā koka ēkā, izcēlās ugunsgrēks. Ugunsnelaimē cietuši četri no pieciem mājā esošajiem dzīvokļiem, un nams šobrīd nav apdzīvojams. Mājas iedzīvotāji nav cietuši, jo paspējuši laikus pamest telpas.

Māja, kurā izcēlās ugunsgrēks, ir tikai dažus desmitus metru no Jaunjelgavas novada domes. Tā ir veca koka divstāvu māja, kurā bija pieci dzīvokļi. Četri no tiem piederēja pašvaldībai, viens bija privatizēts. Apdzīvoti bija trīs — privatizētais un divi pašvaldības mitekļi, divi dzīvoklīši bija brīvi.
Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma pulksten 15.22 un tūlīt steidzās palīgā. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās divas ugunsdzēsēju brigādes no Aizkraukles, viena jaunjelgaviešu brigāde un viena no Neretas. Taču pirmie notikuma vietā ieradās pašvaldības darbinieki un nekavējoties sniedza palīdzību cilvēkiem. Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš stāsta, ka gan viņš pats, gan citi kolēģi palīdzējuši evakuēt gan degošās, gan līdzās esošās mājas iedzīvotājus. “Mājas ir vecas, cieši līdzās viena otrai, liesmas ātri izplatījās, un bija apdraudēta arī otra ēka. Tiklīdz ieradās ugunsdzēsēji, viņi dzēsa gan degošo māju, gan centās pasargāt no liesmām blakus esošo ēku, kas viņiem arī izdevās,” stāsta Uldis Albiņš.
Ugunsdzēsēji notikuma vietā otrdien strādāja vairāk nekā sešas stundas. Uz izdegušo māju Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti kopā ar Valsts policijas darbiniekiem devās arī trešdien. Viņi pētīja notikuma vietu, lai noteiktu aizdegšanās iemeslu. Savukārt pašvaldības darbinieki sākuši mājas un apkārtnes sakopšanu.
“Vienu ģimeni no degošās mājas tūlīt nogādājām pašvaldībai piederošajā sociālajā dzīvoklī, taču vēlāk viņi devās pie meitas, arī citi bez mājām palikušie atraduši mājvietu pie tuviniekiem. Tagad sakopsim ugunsgrēka vietu, pārbaudīsim ēkas tehnisko kārtību un lemsim, kā rīkoties tālāk. Spriedīsim arī par to, kāda palīdzība vēl nepieciešama,” saka Uldis Albiņš.

Jaunjelgavas novadā