Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā apgūs aizsardzības mācību

Šajā mācību gadā Jaunjelgavas vidusskolā sāks īstenot jaunu izglītības programmu — valsts aizsardzības mācību. Lai plašāk informētu par šo iespēju, Jaunjelgavas vidusskolu apmeklēja Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departa­menta direktors pulkvežleitnants (R) Ansis Strazdiņš.

Valsts aizsardzības mācības programmu skolām licencējusi Aizsardzības un Izglītības un zinātnes ministrija. Tajā ietvertas ikdienas dzīvē noderīgas prasmes un iemaņas — orientēšanās apvidū, pirmās palīdzības sniegšana, fiziskā sagatavotība, patriotisma, cieņas un mīlestības audzināšana pret savu valsti.

Ansis Strazdiņš stāstīja, ka šī programma kā interešu izglītības nodarbības jau bijusi vairākās izglītības iestādēs, pēdējā laikā dažas to iekļāvušas arī mācību stundās.

Šo mācību mērķis nav papildināt jaunsargu vai zemessargu rindas,  iegūtās zināšanas noderēs ikvienā dzīves jomā.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 11.augusta numurā.

Jaunjelgavas novadā