Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā atver Pētera Sakalaura grāmatu “Seces ģeodēzija”

Šodien, 24. janvārī, Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkā atvēra Pētera Sakalaura jauno grāmatu “Seces ģeodēzija (Iz tautas mēles)”. Tā ir jau piecpadsmitā autora par saviem līdzekļiem izdotā grāmata.

Pēteris Sakalaurs, kuram ir 77 gadi, dzimis Seces pagasta “Dupos”, patlaban dzīvo  Skrīveros. Savulaik viņš strādājis par izmeklētāju Aizkrauklē (toreizējā Stučkā), tad bijis pasniedzējs Latvijas Policijas akadēmijā, bet kopš tās likvidēšanas pievērsies rakstīšanai.

Grāmatas autors izdod par saviem līdzekļiem un atklāj: “Ja man kāds jautā, kur manas grāmatas var nopirkt, atbilde ir īsa: nekur!” Tās viņš tikai dāvina – bibliotēkām, cilvēkiem. Arī jauno grāmatu “Seces ģeodēzija” saņēma tie, kuri bija ieradušies uz tās atvēršanas svētkiem Jaunjelgavā. Tikšanās notika sirsnīgā un humora caurstrāvotā gaisotnē, jo rakstnieks uzskata: bez humora ne darbā, ne dzīvē neiztikt.

Par savu dzimto pagastu – Seci – Pēteris Sakalaurs iepriekš uzrakstījis trīs grāmatas: “Mana Seces vēsture”, “Vēl Seces vēsturē”, “Jaunā Seces skola”. Jaunākajā grāmatā “Seces ģeodēzija” var uzzināt daudzas nianses, saistītas ar HES celtniecību, kas ietekmējis arī Seces dzīvi, kā arī izlasīt  par Seces vienīgo ezeru Aklīti, pagasta kalniem un uzzināt citus interesantus faktus, kurus pastāstījuši cilvēki.

Elitas Brovackas foto


Jaunjelgavas novadā