Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas pilsētas svētkos “Magdalēnas svinības Fridrihštatē”

Šīs nedēļas nogalē Jaunjelgavā izskanēja pilsētas svētki “Magdalēnas svinības Fridrihštatē”. Tradicionāli svētkos viesojās Magdalēna, kuras lomā šoreiz iejutās Jaunjelgavas novada kultūras nama direktore Anita Ostrovska. Kā zināms, hercoga Frīdriha atraitne Elizabete Magdalēna 1646. gadā pilsētiņai deva Fridrihštates vārdu, un ar viņas vārdu jau vairākus gadus saistās ikvasaras svētki Jaunjelgavā.

Sestdienas rītā Jaunjelgavā varēja sastapt īpašu ekipāžu – traktora piekabē cauri pilsētai devās Jaunjelgavas vokālā ansambļa dalībnieces, lustīgi un jautri modinot pilsētniekus. Savukārt svinības sākās RADU tirgus laukumā, kur bija gan andelēšanās, gan startēja orientēšanās spēles dalībnieki. RADU tirgus laukumā atklāja biedrības “RADI Jaunjelgavā” un pilsētnieku kopīgi veidoto instalāciju “Grābeklis”.

Vecpilsētas laukumā bija skatāma jaunjelgavieša Edgara Zepa fotoizstāde “Jaunjelgavas sejas”, un skanēja koncerts gan ar novada pašdarbnieku, gan viesu no Baltkrievijas pilsētas Zeļvas piedalīšanos.

Bērni varēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās, iesaistīties milzu burbuļu pūšanā un piedalīties citās interesantās aktivitātēs.

Īpašs notikums Jaunjelgavas svētkos ir laivu un citu peldlīdzekļu parāde Daugavā. Šoreiz tajā piedalījās ap 20 ekipāžu – novada iestāžu pārstāvji, ģimenes un individuālie dalībnieki.

Savukārt vakarā Liepu parka estrādē notika brīvdabas teātra izrāde, skanēja folkgrupas “Tautumeitas” koncerts un bija balle ar grupu “Klaidonis”.

 Elitas Brovackas foto

Jaunjelgavas novadā