Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavas skolēna piekaušanā vainotā zēna māte: Patiesais vainīgais palicis nesodīts, tiek vajāti nevainīgie 10

Pērn Jaunjelgavas vidusskolā piekautā bērna lietā vainotā Vecumnieku novada zēna māte neaizstāv tikai savu atvasi, bet vēlas taisnīgu izmeklēšanu, jo viņas rīcībā esot informācija, kas ļauj secināt, ka izmeklēšana veikta pavirši, vainīgais palicis nesodīts un tiekot vajāti pilnīgi citi bērni un viņu vecāki.

Tā aģentūrai LETA pa tālruni šodien skaidroja Vecumnieku novada zēna māte Evija. Viņa uzskata, ka ar mediju starpniecību izvērsta vajāšanas kampaņa uz baumu un apšaubāmas izmeklēšanas pamata, pavirši atkārtojot amatpersonu kļūdas, un vienīgi Bauskas rajona tiesa bijusi iedziļinājusies problēmā.

Viņa sarunās ar bērniem noskaidrojusi, ka pastāvot iespēja, ka mazā zēna sitējs bijis pilnīgi cits, kurš administratīvajā lietā netiekot pieminēts un palicis nesodīts. Daži bērni skolā pat zinot, kurš tas bija.

Evija skaidroja, ka viņa neesot iespītējusies un drīzāk jūtoties vajāta, taču viņai esot principiāli noskaidrot patiesību. Pat ja vainīgs būtu viņas dēls, tam jābūt pierādītam, bet viņa uzskata, ka policija lietu bija izmeklējusi ļoti pavirši un viņas dēls un otrs zēns atzīti par vainīgiem uz savārstījumu, nevis pierādījumu pamata.

Viņa pauda, ka neuzskata savu dēlu par "eņģelīti" un viņam gadoties uzvedības problēmas, kā arī viņa sadarbojoties ar skolu, taču šajā piekaušanas gadījumā, viņasprāt, Latvijas vara demonstrējot Jaunjelgavas bērniem, kā ar pavirši veiktu darbu un juridisku varu varot mierīgi sodīt nevainīgus cilvēkus un vainīgo atstāt nesodītu.

Viņai esot nepieņemami, ka gaidāmo morālā kaitējuma piedziņu gatavojas iztiesāt Aizkraukles rajona tiesa, jo Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu nams jau esot nodemonstrējis tādu pašu paviršību, rakstveida procesā atzīstot tikai policijas paviršību un neizvērtējot pretrunas lietā, kuras esot konstatējusi Bauskas rajona tiesa, kas atcēla Administratīvās komisijas lēmumu par sodu.

Savukārt Administratīvā komisija lēmusi atbilstoši policijas konstatētajam, neapšaubot policijas darbu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vecumnieku novada domes administratīvās komisijas vadītāja Līga Šķiliņa aģentūrai LETA pērn skaidroja, ka lietā esot daudz nesakritību un apšaubīt šo lietu ir pamats gan cietušā zēna ģimenei, gan vainotā zēna ģimenei.

"Mūsu novada ģimene vainu neatzīst, un savā ziņā pamatoti, jo lietas apstākļos ir vairākas nesakritības, piemēram pretrunīgi atšķiras notikumu laiki, tāpat, pieļauju, ir pamats neapmierinātībai arī cietušā zēna ģimenei," skaidroja Vecumnieku administratīvās komisijas vadītāja.

Viņa iepriekš pauda uzskatu, ka visām iesaistītajām ģimenēm ir pamats pieprasīt pārskatīt šo lietu.

Kā ziņots, pērn Jaunjelgavas vidusskolā piekautā bērna māte patlaban vēlas piedzīt 27 000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību.

Pēc pērn Jaunjelgavas vidusskolā piekautā bērna mātes un zvērinātu advokātu biroja "Borenius" iniciatīvas Aizkraukles rajona tiesa ierosinājusi lietu, kurā tiek prasīta morālā kaitējuma atlīdzināšana no divām vardarbībā vainoto skolēnu ģimenēm - pa 10 000 eiro no katras, kā arī cietusī puse ir iesniegusi pieteikumu Jaunjelgavas pašvaldībai, kurai tiek lūgts atlīdzināt 7000 eiro.

Pirms tam, šā gada 5.martā, Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā tiesa nolēma mainīt pirmās instances tiesas lēmumu un zēna mātei piemērot 70 eiro naudassodu. Lietu Aizkrauklē skatīja rakstveida procesā, un lēmums nav pārsūdzams.

Savukārt pērn 26.novembrī Bauskas rajona tiesa atcēla Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas noteiktos sodus piekaušanā vainotā zēna mātei abās administratīvā pārkāpuma lietās. To lēmumu, kurš attiecas uz piekaušanu, apelācijas instancē pārsūdzēja cietušā pārstāvji, un lieta tika pārsūtīta apgabaltiesai.

Jau ziņots, ka pērnā gada aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts pirmās klases skolēns.

Valsts policijā tika veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus. Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka divi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes Administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvā komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Administratīvā pārkāpuma protokols abu nepilngadīgo mātēm noformēts par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz 100 latiem. Vecumnieku novada Administratīvā komisija viena zēna mātei piemēroja sodu arī par zēna uzvedību skolā.

Komentāri 10

ezez

nu diezvai TV sižetā vairāki bērni, kas teica, ka ir ar vārdiem vai darbiem aizskarti no šīs personas to teica tāpat vien joka pēc.

pirms 4 gadiem, 2014.04.16 09:29

tumsonis

Esmu laikam tumsonis, jo biju iedomājies, ka J-jelgavas vsk ir ne vairāk par 500 skolēniem, bet skolēnu skaits laikam mērāms tūkstošu tūkstošos, ja sistais bērns tagad pēc ģīmja nav spējīgs atpazīt sitēju.

pirms 4 gadiem, 2014.04.16 14:23

Bet

Viņa pauda, ka neuzskata savu dēlu par "eņģelīti" un viņam gadoties uzvedības problēmas, kā arī viņa sadarbojoties ar skolu, taču šajā piekaušanas gadījumā, viņasprāt, Latvijas vara demonstrējot Jaunjelgavas bērniem, kā ar pavirši veiktu darbu un juridisku varu varot mierīgi sodīt nevainīgus cilvēkus un vainīgo atstāt nesodītu.
---------------------
Pēc notikuša visi 3 iesaistītie 5.klases skolēni rakstījuši paskaidrojumus(!!!), tā p.g. tv3 apgalvoja skolas vadība.
Evija, ko toreiz uzkrecelēja Jūsu dēls?
Ko viņš darījis tobrīd tualetē?
Jūs dēla NEaudzinātību var apstiprināt 1.-4.kl. audzinātāja un psiholoģe, pie kuras viņš ticis norīkots savas NEaudzinātības dēļ, lai noskaidrotu iemeslus(!!!), kāpēc uzvedas neadekvāti. 5.klase jau bija cita audzinātāja.
Bet brutāli atspārdītajam 1.klases skolnieciņam tika bijusī Ralfa audzinātāja, kura ļoti pārdzīvoja notikušo ...
Lai izdioti(!!!) tagad vairāk nebāztos pie mazajiem, nu mazajiem šajā mācību gadā izveidota iatsevišķa tualete!

pirms 4 gadiem, 2014.04.16 18:05

Nekas nemainās

Nupat skolā atspārdīta 3.klases skolniece. Meitene. Atkal direktore TV priekšā rīstīsies, ka nekas nav noticis?

pirms 4 gadiem, 2014.04.16 18:16

joks

Jā, kad pakaļa sāka degt, tad citi vainīgi! Gatavo naudu advokātiem, ja reiz tādu brīnumu esi "izaudzinājusi" !

pirms 4 gadiem, 2014.04.17 13:34

zinu so gimeni

Evij beidz izdomat un ataisnot to visu jo to ka tavs berns un citi divi puisi ir vainigi tas ir fakts..esi laba mate un atdzisti ka tev aug mazins mezonis un nevajag citur meklet vainiigos jo tu pie ta esi un tikai tu vainiga..tava skola..pati ar kriminalo nodarbojies toist ar tirgosanu nelegalo alkaholu kur atrodas divi mazi berni koo talak runat

pirms 4 gadiem, 2014.04.21 12:13

tai, kura zin šo ģimeni

Varbūt vēl arī spaisu tirgo? Nu var redzēt,ka ar gudrību tu neizcelies,skolā arī slikti mācījies,varēji vismaz pareizrakstību iemācīties. Un kura nu govs tagad te pīkstētu,paskaties labāk savus netīrumus un tad te gudri spried. Tev pat nebij drosmes uzrakstīt savu vardu un uzvārdu,bet Ip adresi jau tāpat uzrāda.

pirms 4 gadiem, 2014.04.22 12:22

kaa

Arī es zinu šo ģimeni. Viņi alkoholu ne tikai netirgo bet arī nelieto. Tā ir kārtīga, strādīga, čakla ģimene!!! Ko nevar teikt par citu ģimeni, kur notiek dzeršanas, kaušanās (kur cieš arī bērni), un slinkums tāds, ka dzīvo mēslos līdz ausīm, bet algotu darbu nemaz nav pat domas meklēt, kur nu vēl strādāt!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.04.22 21:25

Tai

Tai pirmajai,kura zin šo ģimeni. Varēji jau Karina savas domas atstāt pie sevis,mazāk lieto alkoholu un narkotikas,tad nebūs jāraksta murgi. Tu savus 3 bērnus vispār esi pametusi pie mātes,un esi palikusi bez mātes tiesībām. Un vēl piedevām pati nelegālo alkoholu tirgo.

pirms 4 gadiem, 2014.04.26 14:42

...

Kaut kāds murgs, kurš laikam nekad nebeigsies...
Vai tiešām Anda grib iedzīvoties uz sava dēla... nepārtraukti dēlam atgādinot, kas ar viņu noticis pirms gada skolas tualetē. Pažēlo puisēnu!

pirms 4 gadiem, 2014.04.23 15:36

Jaunjelgavas novadā