Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavieši nes Latvijai gaismu

Pieminot Latvijas atbrīvošanas cīņu 94. gadadienu un godinot to varoņus, Sēlijas novadi šogad vienojušies kopīgam pasākumam par godu Lāčplēša dienai — “Sēlijas gaisma Latvijai”. 10. novembrī Jaunjelgavas novadā notika tautas skrējiens. Tā maršruts ietvēra visas novada apdzīvotās vietas, un tas noslēdzās pie Brīvības cīņās kritušo pieminekļa Stalānu kapos (maršruta garums — 70 kilometru).

Skrējiens sākās Jaunjelgavas centrā, Vecpilsētas parkā, kur uzrunu teica Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, un Jaunjelgavas pilsētas kapos, pie Brīvības cīnītāju pieminekļa, kur svētību skrējienam deva Jaunjelgavas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Ģirts Grietiņš. Tālāk pa šoseju skrējiens virzījās caur Sēreni uz Seci, tad gar Daugavas krastu uz Staburagu un caur Zilkalni uz Sunāksti. Noslēdzošais posms vijās caur Daudzevu uz Stalānu kapiem, kur sešos vakarā tika godināti Brīvības cīņās kritušie. Pie Stalānu kapiem skrējiena dalībniekus sagaidīja zemessardzes 55. Aiz­krauk­les kājnieku bataljona zemessargu sarūpētā lauka virtuve, kur visi varēja mieloties ar zirņu biezputru un  iedzert karstu tēju.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 12. novembra numurā

Jaunjelgavas novadā