Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāčplēša dienā Daudzesē militāri patriotiska misija

Katru gadu Lāčplēša dienā Daudzeses pamatskolas skolēni dodas uz kapsētu pie Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Roberta Židova kapa, lai noliktu svecītes un pieminētu Brīvības cīņu notikumus. Šis gads nebija izņēmums, bet, iedvesmojoties no piedzīvojumu un izaicinājuma spēles “Jaunie Rīgas sargi  — atceries Lāčplēšus!”, kuras Lielvārdes posmā šogad piedalījās mūsu skolas 9. klases komanda, vispirms visi skolēni un skolotāji piedalījās militāri patriotiskā misijā. Mērķis bija palīdzēt nostiprināt patriotisma jūtas, veidot un stiprināt valstiskuma apziņu, saliedēt klases, veicināt sadarbību.

Misijai bija pieci posmi: “Satriec ienaidnieku ar gudrību”, kurā pārbaudīja zināšanas vēsturē, “Trāpi bermontietim!”, kurā ar pneimatisko šauteni bija jātrāpa mērķī,  “Pretinieka tanka apturēšanas” misijā mērķī bija jāmet granātas, savukārt misijā “Gāzu uzbrukums” bija jāuzvelk gāzmaskas. Misijā “Izlūkošana”, lūkojoties binoklī, dalībniekiem vajadzēja saskatīt un raksturot objektu.
Vēstures posmā katrai klasei bija savs uzdevums — mazākie salika puzles ar Latvijas karogu un ģerboni, kartē nosauca kultūrvēsturiskos novadus, sakārtoja himnas tekstu, bet lielākajiem bija uzdevumi par Latvijas prezidentiem, svinamajām dienām un apbalvojumiem.

Emocionālas uzrunas kapsētā teica skolas direktors Valdis Puida un pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Ozoliņš. Viņi atgādināja, ka jaunākajam Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim bija tikai 14 gadu — tik, cik mūsu septītklasniekiem. Domāju, ka arī mūsu paaudze nepieciešamības gadījumā būtu gatava aizstāvēt savu zemi. 

DAUDZESĒ PIEMIN. Lāčplēša diena Daudzeses pamatskolā katru gadu ir svētku diena, arī šogad.
Foto no Daudzeses pamatskolas arhīva

Jaunjelgavas novadā