Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lāpu skrējiens un tā noslēguma pasākums Jaunjelgavā

Jaunjelgavas novadā 12. novembrī notika ceturtais Lāpu skrējiens apkārt Jaunjelgavas novadam. Tajā piedalījās vairāki simti skrējēju, deviņās stundās veicot vairāk nekā 80 kilometru.

Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz lāpu skrējiens notika pretējā virzienā - tas sākās Stalānu kapos Seces pagastā. Skrējienu uzsāka Daudzeses pamatskolas absolvents, Zemessardzes studentu bataljona zemessargs Mārtiņš Dubovskis. Novada iedzīvotāju nestā lāpa ceļoja caur Daudzeses, Sunākstes, Staburaga, Seces un Sērenes pagastiem, bet pievakarē to sagaidīja Jaunjelgavā, kur pie Brīvības cīņās kritušo pieminekļa notika atceres brīdis, skanēja karavīru zalves un svētku uzrunas.

Vēlāk visi devās Lāpu gājienā uz Daugavmalu. Tur aktīvākie lāpu skrējiena dalībnieki no katra pagasta un Jaunjelgavas saņēma piemiņas veltes. Pasākumā balvas un Latvijas Ģenerāļu kluba un Sēlijas novadu apvienības ceļojošo kausu saņēma arī jaunieši no Sēlijas novadiem un Krustpils, kuri visa gada garumā piedalījās sacensībās.

Daugavā tika palaisti gaismas plostiņi, bija iespaidīga svētku uguņošana un dziesmas kopā ar grupu "Tikai tā". 

Jaunjelgavas novadā