Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas “smagsvars” dzied Secē

“Latvijas izklaides industrijas smagsvars — vīru koris “Gaudeamus”!” tā koncertā Secē kolektīvu pieteica kormeistars Rihards Rudzītis.

Katru rudeni un pavasari “Gaudeamus” koncertē kādā vietā Latvijā, šoreiz izvēlēts Staburags un Sece. Sākumā ar saviem kolektīviem — jaukto kori “Grindeks” un Jaunmārupes jauniešu jaukto kori “Universum” — šurp iecerējis braukt abu koru diriģents Rihards Rudzītis, un arī vīru koris izlēmis pievienoties. Visi trīs kori sniedza garīgās mūzikas koncertu Seces luterāņu baznīcā. To noklausījās apmēram simts klausītāju.

Ivars Cinkuss, kurš kori “Gaudeamus” vada jau 19 gadu, atklāj, ka Secē un Staburagā bijis vairākas reizes, taču kori šurp atvedis pirmoreiz. “Man vienmēr te ļoti patīk, jo te ir skaisti,” saka diriģents. “Esmu pat noskatījis māju pašā Daugavas krastā Staburaga pagastā, kuru gribētu nopirkt. Tā ir pamesta jau gadiem, esmu to izložņājis, un man tā patīk.”  Kori devās arī ekskursijā pa Vīganti.

Koris “Universum” koncertā Seces kultūras namā prezentēja savu jaunāko veikumu — muzikālu ludziņu bērniem “Mana Latvija”.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 20. oktobra numurā.

Jaunjelgavas novadā