Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepavota mazais brālis

Staburaga pagastā, Vīgantes parkā, nule pabeidza labiekārtot Mazā Liepavota apkārtni. Nākamvasar parka apmeklētāji te varēs veldzēt slāpes ar tīru avota ūdeni.

Staburaga pagasta pārvaldes komunālās daļas vadītājs Jānis Koļčs teic, ka avotiņa labiekārtošanai 199 latus piešķīrusi “Daugavas savienība”. Aptuveni 250 latu iztērējusi arī pašvaldība.

Pie avotiņa Daugavas krastā ierīkotas kāpnes, soliņš, ar dolomīta radzēm izmūrēta neliela aka, kurai uzlikts vāks, lai avotiņā nebirtu zari un lapas, nelītu lietus. Apkārtnē izzāģēti krūmi un sausie koki. 

— Liepavots, kas aprakstīts grāmatā “Staburaga bērni”, tāpat kā pats Staburags ir zem ūdens. Protams, ūdens no avota turpina tecēt, taču tas nav iegūstams, — saka Koļča kungs. — Taču netālu no Liepavota vietas atradām mazu avotiņu un nosaucām to par Mazo Liepavotu. Nu parkā ir vēl viena apskates un atpūtas vieta, un parka apmeklētāji jau nākamvasar te varēs veldzēt slāpes.

Jaunjelgavas novadā