Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgos bez alus

Rītvakar Seces ekociematā, mājās “Strautiņi”, būs saulgriežu vakars ar līgošanu, siera siešanu, bet bez alus.

“Uzskatām, ka alus sabiedrībā tiek lietots pārāk daudz, vairāk par mēru, tādēļ no alkohola lietošanas esam atteikušies,” stāsta biedrības “Ekociemats” vadītāja Anda Simanova. “Šoreiz alus vietā dzersim zāļu tējas. Mums ir apmēram 25 litrus liels katls, un tajā uz ugunskura gatavosim sieru. Izejvielas mums būs, tomēr dalībnieki, ja ir iespējams, var ņemt līdzi pienu vai olas arī no savas saimniecības. Lasīsim jāņuzāles un tējzāles, pīsim zāļu vainagus no trejdeviņām zālēm, dziedāsim Līgo dziesmas.”

Seces ekociematā pagājušajā nedēļā notika divu dienu saulgriežu ielīgošanas un tējas zāļu nometne, kurā piedalījās interesenti no Seces un Sunākstes. Tā kā lija lietus, dalībnieki lielākoties darbojās telpās, bet, debesīm noskaidrojoties, devās lasīt dažādas zālītes, kuras izlietos tējām un veidos arī tējas augu gleznas.

Līdzīgas nometnes nedēļu nogalēs paredzētas arī jūlijā, bet no 20. līdz 25. jūlijam  plānota Pērkona dienu lielā nometne, kurā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem.

Jaunjelgavas novadā