Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Magdalēnas ziemas svinības Jaunjelgavā

Sestdien, 17. februārī, Jaunjelgavā notika Magdalēnas ziemas svinības. Jaunjelgavieši un pilsētas viesi bija aicināti piedalīties dažādās norisēs un aktivitātēs, kuras piedāvāja gan paši jaunjelgavieši, gan festivāla “Latvijas Goda aplis” organizatoru komanda.

Pasākums Jaunjelgavā notika saistībā ar biedrību “Staro 100”, kura, gatavojoties Latvijas simtgadei, ik nedēļas nogali kopš pagājušā gada novembra rīko festivālu “Latvijas Goda aplis”. Kopā festivāls piestās 53 Latvijas novados, kur sadarbībā ar vietējiem kultūras namiem, uzņēmējiem un citiem aktīviem ļaudīm iecerēti dažādi pasākumi. Viena no šīm vietām bija Jaunjelgava.

Visas dienas garumā ikviens varēja piedalīties dažādās aktivitātēs un pasākumos – gida pavadībā iepazīties ar Jaunjelgavas vēsturiskajām vietām, iepirkties amatnieku un mājražotāju tirdziņā, noskatīties viduslaiku bruņinieku cīņas. Tāpat interesenti varēja doties izbraucienā pa pilsētu zirga pajūgā, nobaudīt viduslaiku ēdienu vai apmeklēt noslēpumainā alķīmiķa laboratoriju un degustēt dziedniecisko eliksīru  kultūras nama pagrabiņā.

Interesantas lietas tapa radošajās darbnīcās “RADU” mājā, bet skaistu bildi piemiņai varēja iegūt SIA “1000 Fonu studija” iekārtotajā fotostudijā. Tāpat jaunjelgavieši un pilsētas viesi varēja nosūtīt atklātni kādam īpašam cilvēkam – šādu iespēju piedāvāja festivāla organizatori.

Jaunjelgavā viesiem un mājiniekiem bija atvērti dievnami un koktēlnieka Pētera Grauduļa daiļamatniecības sēta.

Pievakarē uz Jaunjelgavas domes ēkas varēja vērot gaismas objektus, bet vakarā kultūras namā notika nominācijas “Zelta kaza” pasniegšanas ceremonija.

Elitas Brovackas foto

Jaunjelgavas novadā