Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežizstrādātāja "Billerudkorsnas Latvia" apgrozījums pērn saruka par 12%

Jaunjelgavas mežizstrādes uzņēmums SIA "Billerudkorsnas Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 40,787 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi un sasniedza 652 810 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Billerudkorsnas Latvia" apgrozījuma kritums pagājušajā gadā ir skaidrojams ar ieņēmumu samazinājumu no šķeldas produktiem no bijušā saistītā uzņēmuma "Latgran", kā arī cenu samazināšanos apaļkoksnes segmentā par aptuveni 7%.

Kompānijas vadība norāda, ka pēc nekustamo īpašumu pārdošanas Jaunjelgavā un Jēkabpilī pērn samazinājās arī kompānijas pārējie ieņēmumi, kas galvenokārt saistīts ar nomas ieņēmumu sarukumu.

Tajā pašā laikā pagājušajā gadā samazinājās uzņēmuma pārdošanas un administrācijas izmaksas - kompānija nomainīja vecākās kokvedējautomašīnas, samazinot remonta izmaksas. Samazinoties nodarbināto skaitam un izmaksāto prēmiju apmēram, pērn sarukušas arī "Billerudkorsnas Latvia" personāla izmaksas.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā kompānija kopumā realizējusi 0,735 miljonus kubikmetru kokmateriālu, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš, kad tika realizēti 0,766 miljoni kubikmetru.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, 2017.gadā "Billerudkorsnas Latvia" plāno mežizstrādes apmērus pagājušā gada līmenī.

2015.gadā "BillerudKorsnas Latvia" strādāja ar 46,365 miljonu eiro apgrozījumu un 312 439 eiro peļņu.

"Billerudkorsnas Latvia" ir reģistrēts 1993.gadā. Kompānija nodarbojas ar meža izstrādi, koksnes atkritumu pārstrādi, biokurināmā ražošanu, meža augsnes sagatavošanu un meža izstrādes pakalpojumiem. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7,996 miljoni eiro, un tas pieder Zviedrijas kompānijai "Billerudkorsnas".


Jaunjelgavas novadā