Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nakšņo rindā pie iepirkuma punktiem, lai agrā rītā jau būtu druvā

Pagājušajā nedēļā daudzās zemnieku saimniecībās sākta labības pļauja, vieni no pirmajiem druvās devās Jaunjelgavas novada zemnieki. Citi lēš: lai gan ražas novākšana šogad sākta apmēram nedēļu vēlāk nekā pērn, raža rādās būs labākā pēdējo desmit gadu laikā. “Izskatās cerīgi,” atzīst arī zemnieku saimniecības “Vēžnieki” īpašnieks Valsts Mišins no Seces.

Zemnieku saimniecības “Vēžnieki” saimnieks labības pļauju sāka 5. augustā, arī vairāki citi šī pagasta zemnieki kā sarunājuši todien kombainus iestūrēja laukā. Citam gan tas bija tikai testa brauciens, jo graudi vēl nebija pietiekami nobrieduši, taču nu vairākās Seces pagasta zemnieku saimniecībās sācies īsts ražas laiks.

Valts Mišins stāsta, ka pirmo nokūlis rapsi, bet par tā ražību nav sajūsmā. Nedēļas nogalē “Vēžniekos” novāca arī pirmos rudzu šķirnes 'Matadors' sējumus, no hektāra iekuļot 6 tonnas graudu. “Ražība ļoti laba,” saka Valts. “Jau vairākus gadus izvēlos šo pārbaudīto šķirni un esmu apmierināts. Divus gadus izmēģināju sēt hibrīda šķirnes, nesanāca, un vairs neviens mani nepārliecinās, ka tie ir labāki. Te raža varbūt nav tik liela, toties tā vienmēr ir!”

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 11. augusta numurā.

Jaunjelgavas novadā