Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par gada ģeoloģisko objektu izvēlēts Korkuļu ūdensrijējs 1

Latvijas Petroglifu centrs (LPC) par 2014.gada ģeoloģisko objektu izvēlējies Korkuļu ūdensrijēju, kas atrodas Sēlijā, Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā, informē centra pārstāvis Andris Grīnbergs.

Gada ģeoloģisko objektu Latvijas Petroglifu centrs izraugās jau septīto gadu, tā popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas pieminekļus.

Korkuļu ūdensrijējs kopā ar sausgultni ir rets ģeoloģisks un hidroloģisks objekts, norāda Grīnbergs. Viņš stāsta, ka nelielā Korkuļu upīte aiztek pazemē un pēc apmēram puskilometra iztek Lauces upītes sāngravā.

Kopš 2001.gada Korkuļu sausgultnei ar pazemes upi ir valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss, tā iekļauta arī Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā "Natura 2000".

Gada nominācija Korkuļu ūdensrijējam piešķirta ar mērķi rosināt objekta sakopšanu un izpēti, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību Latvijā reti sastopamiem ģeoloģiskiem veidojumiem - ūdensrijējiem un sausgultnēm.

Kā ziņots, pagājušā gada ģeoloģiskais objekts bija Stiglavas atsegumus, kas atrodas Latgalē.

Komentāri 1

AiGars

Man kauns ka mūsu žurnālist nedomā ar savu galvu, un tikai atgremo kāda piesviestos tekstus. Tā šis mistiskais ūdensrijējs ir apceļojis visas Latvijas avīzes... Tad jau man izlietnē ir lielāks rijējs!
Pēc būtības - Nav tāda VIENA rijēja; Ir bijušā Korkules PURVA novadgrāvis; Natura2000 ir sakarā ar botāniskiem retumiem.

pirms 4 gadiem, 2014.05.09 15:17

Jaunjelgavas novadā